Riziko ohrozenia zdravia: fixačná základňa pre detskú autosedačku

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Holandskom, a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.

Ide o nasledovný výrobok:

Fixačná základňa pre detskú autosedačku
„FamilyFix base“,
„Maxi-Cosi“ (severná Európa) alebo
„Bebe-Confort“ (južná Európa)

Krajina pôvodu: Holandsko

Popis výrobku:
Fixačná základňa pre detskú autosedačku „Family-Fix base“ je návrh zariadenia pre používanie s autosedačkami „Maxi-Cosi Pebble“ alebo „CabrioFix infant seat,“ ktoré sa pripevňujú k základni.

Druh nebezpečnosti: riziko vonkajších poranení

Príčiny nebezpečnosti: Pri rutinnej kontrole Maxi-Cosi FamilyFix, Dorel Holandsko bolo zistené, že v priebehu výroby došlo pri niektorých výrobkoch k výrobnej chybe: výrobok má vnútorné spojenie svorkami so žltou ISO-Fix spojovacou súčiastkou a plastovou základňou, pričom pri niektorých výrobkoch toto spojenie chýba.

Opatrenia na ochranu trhu:
Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia, na základe ktorých zamedzí predaj nebezpečného výrobku, bude informovať spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku a možnosti jeho vrátenia späť.
Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

V ponuke pre spotrebiteľa sa tiež môže nachádzať už upravená základňa, ktorá je odlíšená výrazným zeleným krúžkom. Takto upravený výrobok nepredstavuje pre spotrebiteľa riziko.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist