Prírodná bariéra na odpudenie komárov.

Typická vôňa esenciálnych olejov rôznych kvetov a bylín príjemne vonia človeku, naopak pre komáre, muchy či drobný hmyz je nepríjemná.

Už naše staré mamy poznali ich silu a pestovali ich v blízkosti domov. V 17. storočí sa mäta pieporná používala v južnej Európe, odkiaľ pochádza, na prípravu čajov. Silica s obsahom mentolu pri styku s pokožkou vytvára príjemný chladivý a osviežujúci pocit. Chorvátsky ostrov Hvar či francúzska riviéra sú známe svojimi levanduľovými poliami. V Európe je s obľubou pestovaná Ruža pelargónie, ktorá má svoj pôvod v južnej Afrike. No nielen v našich zemepisných šírkach rastú kvety, ktoré nám môžu pomôcť.

Na Srí Lanke pestujú Citronelu a rastlina so záhadným menom Litsea pochádza z Číny, Indonézie , Taiwanu a ďalších oblastí Južnej Ázie.

Na Slovensko prichádza novinka MAPEZ – sprej na báze esenciálnych olejov z ruže pelargónie, citronely, levandule, litsei a mäty piepornej. Po aplikácii na kožu vytvorí prírodnú bariéru na odpudenie múch, komárov a iného hmyzu. Rýchlo sa vstrebáva a nedráždi pokožku. Je vhodný pre deti od 1 mesiaca, tehotné aj dojčiace ženy.

Kúpite on-line na www.verimeprirode.sk

14.6.2013 12:59| autor: Komerčná prezentácia
Viac o téme: detipre detitehotné

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist