Predajne zdravotníckych potrieb

V špeciálnych predajniach s tovarom pre mamičky nenájdete úplne všetko. Treba tiež hľadať v predajniach so zdravotníckymi potrebami či v lekárňach. Reč je najmä o zdravotnej obuvi, o anatomicky tvarovaných tehotenských pásoch alebo o látkových tampónoch, ktoré sa vkladajú do materských podprseniek. Vyberiete si tam aj zo širokej palety kozmetických výrobkov určených nielen na starostlivosť o vašu pleť, ale aj o pokožku vášho dieťatka.

Topánky, topánočky
Zo známych obuvníckych firiem dodávajúcich tovar na slovenský trh sú najmä firmy Birkenstock a Scholl. Pri výrobe zdravotných topánok sa používajú prírodné materiály, ako je koža, korok a juta. Cena takýchto topánok sa výrazne nelíši od ceny obuvi dostupnej v bežnej maloobchodnej sieti. Najdôležitejšie by však malo byť vaše pohodlie a maximálna priedušnosť, čo zdravotná obuv dokonale spĺňa.

Pás do pása
Ďalším výrobkom dostupným v obchodoch so zdravotníckymi potrebami sú špeciálne podporné tehotenské pásy. Tieto pásy udržiavajú vaše bruško v správnej polohe a zamedzujú panvovým bolestiam, bolestiam chrbta, tlaku na močový mechúr a brušnú oblasť. Môžete ho nosiť v kombinácii s normálnou, ale aj s tehotenskou spodnou bielizňou. Vďaka nemu sa vaše bruško dostane po pôrode ľahšie do formy.
Niektorí výrobcovia zdravotných pásov pre tehotné ženy myslia aj na tehotné šoférky. Ide vlastne o doplnok klasického bezpečnostného pásu. Jeho inštalácia je pomerne rýchla a jednoduchá. Poduška sa položí a pripevní vlastným pásom na sedačku. Potom sa na ňu už len posadíte, pripnete si bežný bezpečnostný pás, ktorý sa spodnou časťou vloží do špeciálne vymedzeného priestoru na poduške a poriadne sa uzavrie. Jeho cena se pohybuje okolo 1 800 Sk/69,75 €.

Jednoduchšie dojčenie
Pri dojčení si môžete zabezpečiť väčšie pohodlie vďaka špeciálnemu vankúšiku. Bábätko sa na ňom pohodlne uvelebí a vy budete môcť udržať svoje telo v stabilnej polohe, čím sa vyvarujete bolesti chrbta. Jeho cena je rôzna, pohybuje sa už od 550 Sk/18,25 €, môže sa však vyšplhať až na 2 000 Sk/66,38 €, záleží na tom, aký povrch a aký materiál výplne uprednostňujete.

Odkazy na internetový predaj
Predajne zdravotníckych potrieb alebo lekárne s rozšíreným sortimentom tovaru pre mamičky sú takmer na každom rohu. Ak radšej nakupujete cez internet, tu je zopár odkazov, ktoré by vás mohli zaujímať:

http://www.protetika.sk/sk/?KATAL%D3GY
http://www.slovobuv.sk/index.php?option=com_zoom&Itemid=45&catid=3
http://www.beni.sk/
http://www.cipele.sk/index.php?menu=ciciban
http://www.sante-sk.sk/
http://www.scholl.sk/

22.5.2009 9:51| autor: Kateřina Bártová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist