Nenechajte svoje dieťa zmrznúť!

Alebo, ako čo najlepšie ochrániť jemnú detskú pleť v zimnom období

dite_krem_do_mrazu2-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Mrazivý vzduch, štipľavý vietor a neustále striedanie teplôt zvyšuje citlivosť pokožky u všetkých ľudí. Ale u jemnej detskej pokožky je tento nárast citlivosti omnoho razantnejší! Je to vďaka tomu, že detská pokožka je 5x tenšia ako u dospelého jedinca, a preto je na chlad aj nadmerné vysúšanie oveľa náchylnejšia. Ako sa teda správne starať o detskú pokožku v zimných mesiacoch?

Majte všetko pod kontrolou!

Už vo chvíli, keď teplota klesne pod 5°C (u novorodencov) a pod 0°C (u malých detí do 3 rokov) má detská pokožka problémy s termoreguláciou a ochranou pred vysúšaním. Pri teplotách pod -10°C prechádzku s miminom radšej vynechajte. Znamením, že všetko nie je ako má byť, nie sú len studené ruky, chodidlá a uši, ale aj neprekrvené biele fliačky na pokožke. Upozorňujú nás na to, že prekrvovanie neprebieha tak, ako by malo a je nutné pristúpiť k istým opatreniam.

Dbajte na to, aby dieťa malo dostatočný prísun tekutín, to je rovnako dôležité v zime ako v lete. Pretože náhle zmeny teplôt odoberajú pokožke predovšetkým vodu, tá je potom dehydrovaná a neplní dobre svoju ochrannú funkciu. Ďalej skontrolujte, či dieťa nemá príliš tesné oblečenie ani topánočky zamedzujúce správnej cirkulácii krvi v telíčku. A nakoniec pred každým pobytom vonku ošetrite nechránené časti tela ochranným krémom.

Špeciálna starostlivosť o detskú pleť v akomkoľvek počasí

Najväčšiu pozornosť venujte tej časti pokožky, ktorá je najviac vystavená nepriaznivým vplyvom – a tou je detská tvárička. Pred chladom a zimou pokožku na tvári dostatočne ochráni krém či masť s čo možno najnižším obsahom vody, najlepšie prípravky špeciálne určené pre zimné obdobie. Jedným z najspoľahlivejších krémov pre nepriaznivé počasie je Ochranný krém proti chladu a vetru od značky NIVEA Baby. Jeho jedinečné zloženie s nechtíkom lekárskym vytvára na pokožke ochranný film bez toho, aby obmedzovalo jej prirodzené funkcie. Vďaka obsahu pantenolu, ktorý je známy aj svojimi upokojujúcimi účinkami, pomáha predchádzať podráždeniu a začervenaniu.

Zároveň neobsahuje žiadnu vodu, ktorá prenáša chlad do pokožky a môže na povrchu pokožky jednoducho zmrznúť. Krém sa ľahko rozotiera, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastný film. S Ochranným krémom proti chladu a vetru bude tvárička Vášho drobčeka v bezpečí a Vy si budete môcť v pokoji užívať všetky zimné radovánky.

Výber vhodného oblečenia

Zatiaľ čo v lete nebýva obliekanie žiadny problém, v zime je situácia odlišná. Deti väčšinou samy nepovedia, či je im zima alebo horúco, a tak zodpovednosť za prípadné prechladnutie zostáva iba na nás. Najvhodnejšie je deťom obliecť niekoľko spodných vrstiev, ktoré môžeme v prípade potreby odoberať. Keď ide o materiály, sú pre pokožku ideálne tie prírodné – bavlna a vlna, ktoré sa lepšie vysporiadajú s prípadným potom. Kombinézy, nohavice a bundičky by mali byť z materiálu odolného proti vode a vetru.

Pre samostatne chodiace batoľatá, ktoré však ešte nosia plienky, je najvhodnejším oblečením teplá kombinéza s kapucňou, pod ňou pančuchové nohavičky, sveter ku krku a pod ním body s dlhým rukávom. Pre deti, ktoré už majú hygienické návyky, je praktickejšie zaobstarať zimné nohavičky s trakmi a bundičku s kapucňou, spodná vrstva oblečenia sa príliš nelíši, len miesto body oblečiete tričko s dlhým rukávom a spodné nohavičky.

11.1.2013 2:34| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist