Dojčenské mlieka HiPP BIO Combiotic

Dojčenská mliečna výživa HiPP je vyvinutá podľa vzoru nenahraditeľného materského mlieka, navyše v BIO kvalite. Existujú vedecké práce, ktoré preukazujú, že probiotiká použité v mliekach HiPP nie len znižujú riziko infekčných hnačiek, ale súčasne vďaka pozitívnemu vplyvu na imunitný systém znižujú počet infekcií dýchacích ciest (zápalov nosohltanu a priedušiek) u malých detí.

Čo je BIO kvalita zaručená pečaťou HiPP?

Nemecká spoločnosť HiPP pre svoje produkty stanovila „nulový“ obsah pesticídov. BIO kvalita garantovaná vo výrobkoch HiPP presahuje požiadavky kladené legislatívou EU, preto sú označené špeciálnym logom „HiPP pečať BIO kvality“, podpísané a garantované vlastníkom spoločnosti pánom prof. Clausom Hippom. Štandardné označenie BIO kvality (tj. získané na základe legislatívy EU) je síce dobré, ale nezaručí, že určitý BIO produkt nie je v skutočnosti kontaminovaný. Škodlivé látky sa totiž môžu do úrody dostať zo vzduchu alebo zo susedného okolia. Z tohto dôvodu predpisy pre detskú výživu povoľujú len veľmi obmedzené množstvá pesticídov v detskej výžive. HiPP zaručuje nulovú toleranciu pesticídov vo svojich výrobkoch.

pr-babyweb.jpg

Potravina osobitné výživové účely.
Dôležité upozornenie: Dojčenie je najprirodzenejší spôsob výživy dojčiat. Dojčenskú výživu by mal odporúčať len lekár. Spôsob použitia a ďalšie informácie na obaloch výrobkov a na našich webových stránkach.
** Maldonado et al. J Pediatr Gastroenterol Nutr 2012; 54:5561 Gil Campos et al. Pharmacol Res 2012; 65: 231238

Čo znamená HiPP BIO Combiotic?

Mlieka spoločnosti HiPP, ako jediné na trhu, obsahujú kombináciu prírodných kultúr mliečneho kvasenia (Probiotik®) a prebiotickej vlákniny (Praebiotik®), ktorá podporuje rast a funkciu zdravej črevnej mikroflóry v detskom čreve.

Prečo sú probiotiká dôležité?

Už od narodenia, ako sa do čreva postupne dostávajú mikroorganizmy, dochádza ku kontaktu bakteriálnych antigénov a buniek imunitného systému. Od tohto prvého kontaktu sa upravujú imunitné reakcie tak, aby sa spustili len na určité podnety, ktoré majú charakter škodliviny ako vonkajšieho pôvodu (vírusy, choroboplodné baktérie apod.), tak vnútorného pôvodu (teda odumierajúce, poškodené bunky).

Príkladom zlej reakcie je alergia (prehnaná imunitná reakcia) a autoimunita (imunitný systém reaguje na antigény buniek vlastného tela a poškodzuje bunky telu vlastné).

Probiotické črevné baktérie teda „trénujú“ imunitný systém tak, aby sa vedel dobre brániť vo chvíli, kedy je organizmus ohrozený škodlivinou, ale zostal v pokoji pri nesprávnom podnete. Vytrénovaný imunitný systém si ľahšie poradí nie len s črevnou infekciou, ale lepšie zvládne aj „útok“ sezónnych vírusov vyvolávajúcich choroby z nachladnutia, chrípky, alebo aj sťaží prienik baktérií do tela a ich premnoženie v tele.

Čím sa živia probiotické baktérie?

Prebiotikami! K tomu, aby sa probiotickým baktériám v črevách dobre darilo, potrebujú svoj špeciálny zdroj energie, svoje živiny. Probiotické baktérie získavajú energiu štiepením prebiotickej vlákniny, pri čom vznikajú ďalšie látky, ktoré sú prospešné ľudskému organizmu.

Probiotické prípravky majú vyššiu účinnosť, ak sa podávajú zároveň s prebiotikami. Probiotické baktérie za podpory prebiotík lepšie prechádzajú žalúdkom a horným úsekom tenkého čreva, lepšie sa „zabývajú“ na mieste svojho pôsobenia, majú „väčšiu silu“ pozitívne ovplyvniť funkciu imunitného systému. Kombinovaným prípravkom sa niekedy hovorí synbiotiká. V súčasnosti vieme, že materské mlieko, teda optimálna výživa novorodencov a dojčiat má všetky vlastnosti synbiotík.

www.hipp.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist