Ako spoznáte, že máte doma malého Picassa, Leonarda alebo Michelangela?

Keď dieťa prechádza obdobím batoľaťa a všetko chce robiť samo, využite túto príležitosť aj na to, aby sa naučilo na chvíľku zabaviť bez Vašej pomoci. Samozrejme ho majte pod neustálym dohľadom, ale pomaly ho zvykajte na to, že sa nevenujete iba jemu.

Stačí ho poriadne zaujať nejakou hrou alebo činnosťou. Pomôžte mu objaviť v sebe umelca a sledujte rôzne štádia jeho umeleckého vývoja. Vaše slniečko pravdepodobne začne rovno „čmáracím obdobím“, lenže ten majstrovský kúsok, ktorý Vám môže pripadať ako zmeť čiar a mazaníc, je úžasnou formou sebavyjadrenia.

Jasné, zatiaľ sú obrázky skôr dielom náhody, ale niečo znamenajú: Vaše dieťa sa učí, vyvíja a komunikuje. Čmáracie obdobie trvá väčšinou zhruba do štyroch rokov. Najprv obrázky vznikajú skôr mimochodom ako farebný dôsledok pohybu ruky, ale časom sa dieťa naučí spájať čmáranicu s niečím, čo chcelo zobraziť: „Aha, čo som ti namaľoval!”

Tip

Vytvorte si vlastné originálne puzzle! Spoločne namaľujte obrázok na tvrdý výkres alebo kartón, rozstrihajte na niekoľko kusov a nechajte dieťa, nech sa ho snaží samo zostaviť. Tieto domáce puzzle deti bavia viac než kupované skladačky, pretože si ich samy vytvorili. A navyše si môžete urobiť na každý deň nové.

Vášho malého umelca určite potešíte takisto bábkami pre prstové divadlo od NIVEA BABY . Môžete si vybrať hneď z niekoľkých roztomilých motívov, a tak budete mať v nadchádzajúcich sychravých jesenných dňoch doma o zábavu postarané.

Každý začiatok je ťažký

Nezabúdajte, že základom všetkých hier je to, aby ste sa bavili spoločne. A tak pri tvorivých činnostiach dieťa stále nenapomínajte, nech sa neumaže, nech dáva pozor, nech sa neobleje… radšej sa snažte rôznym malým katastrofám predchádzať. Oblečte ho do „pracovného“ a zmierte sa s tým, že bude umazané od hlavy po päty. A pre všetky prípady si na pomoc vezmite nové Čistiace obrúsky NIVEA BABY Toddies . Sú určené práve pre batoľatá a väčšie deti, ktoré sú už samostatnejšie.

Tieto multifunkčné obrúsky sú vhodné na čistenie detskej pokožky – tváre, rúk, ale i zadočka, a čo viac, možno ich používať aj ako toaletný papier. Sú preto praktické nielen na cesty, na výlety a na ihrisko, ale i vo chvíľach, keď sa batoľatá učia novým hygienickým návykom a začínajú chodiť na nočník či toaletu.

26.9.2013 3:54| autor: Komerčná prezentácia
Viac o téme: detidieťanočník

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist