Mám 4-mesačnú dcérku, plne ju dojčím, len večer jej dávam

Mám 4-mesačnú dcérku, plne ju dojčím, len večer jej dávam Nutrilon. Od narodenia má stolicu len každý piaty deň, musím jej pomáhať masážou či rektálnou rúrkou. Je nervózna, ťažko jej odchádzajú vetríky, ktoré aj silno zapáchajú… Snažím sa jesť zdravo a vyberať jedlá, ktoré nenafukujú. Existuje nejaký prípravok, ktorý by som mohla užiť, prípadne dať malej, aby nemala problém s vyprázdňovaním? I ja mávam s trávením veľké problémy, ktoré nedokážem ovplyvniť stravou či tekutinami. Môžem jesť čerstvú zeleninu? Napríklad papriku, uhorky, paradajky, občas zmrzlinu či nutelu…

Odpoveď

V prvom rade by som odporučila vymeniť Nutrilon 1 za Nutrilon Comfort1 . Ak má dieťatko problémy s vyprázdňovaním, je to ideálne mliečko. Obsahuje Betapol, čo je tuk, ktorý pomáha tráveniu a stolica je mastnejšia, dieťatko nemá zápchu a koliky. Stolica zapácha preto, lebo dieťatko si zvyká aj na umelé mliečko a tiež má farbu a zápach podľa toho, čo obsahuje Vaše mliečko. Vy môžete pomôcť dieťatku tak, keď budete piť hroznovú alebo slivkovú šťavu.
Lieky neodporúčam, neviem, aký vplyv budú mať na črievko dieťatka, o tom sa poraďte s lekárom.
Vo Vašom jedálničku treba obmedziť na 1-x do týždňa ryžu, mrkvu, banány. Zapekajú.
Čo sa týka otázky na jedenie zeleniny, paradajky môžete skúsiť, či sa dieťatko nevysype alergickou vyrážkou, môže sa stať. Paprika, uhorka sú veľmi ťažko stráviteľné, takže určite nie.
Zmrzlinu si občas môžete dopriať, ale kupovanú v originálnom balení. Nutela je nevhodná, obsahuje oriešky, ktoré patria medzi veľké alergény, ale hlavne je to čokoládové a čokoláda zapeká.

10.8.2009 12:38

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist