28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Zoznam.sk profesionálne pre budúcich a nových rodičov s Baby-web.sk

(Bratislava, 2. novembra 2009) Internetový portál Zoznam.sk v spolupráci s portálom Baby-web.sk prinášajú komplexného interaktívneho sprievodcu, ktorý je určený pre všetkých nastávajúcich aj súčasných rodičov. Zoznam.sk tak reaguje na prichádzajúcu vlnu baby-boomu na Slovensku.

Už skoro rok prináša Zoznam v spolupráci s Baby-webom informácie pre rodičov prostredníctvom ženského portálu oZene.sk v rámci sekcie Moja rodina. Projekt Baby-web.sk patrí v susednom Česku k najnavštevovanejším rodinným serverom. Pavol Balaj, výkonný riaditeľ Zoznam.sk: „Pozitívne skúsenosti z našej spolupráce urýchlili transformáciu na strategické partnerstvo, presne rok po vstupe na slovenský trh. Našim používateľom chceme touto cestou ďalej prinášať detailné informácie, ktoré súvisia s témou rodičovstvo a zároveň si upevniť postavenie na poli špecializovaných internetových magazínov. Vďaka vysokej kvalite poskytovaných informácií veríme, že sa projekt čoskoro stane rovnako obľúbený, ako v Čechách.“

Slovensko zrejme čaká ďalšia vlna baby boomu. Aspoň to tak vyplýva z reakcií čitateliek na nový internetový portál o materstve a rodičovstve Baby-web.sk, ktorý bol na Slovensku spustený presne pred rokom. Zatiaľ čo v Česku sú najvyhľadávanejšími informácie o priebehu tehotenstva a starostlivosti o bábätko, na Slovensku sú najviac vyhľadávané a čítané informácie z oblasti Chcem dieťa. „Najnavštevovanejšou stránkou vôbec sa za uplynulý rok stal náš interaktívny Ovulačný kalendár, ktorý bol zobrazený viac ako 155-tisíckrát,“ hovorí šéfredaktorka Babywebu Jarmila Jelínková. Táto praktická pomôcka vypočíta každej žene na základe poskytnutých údajov jej vlastné plodné dni v nasledujúcom období. Najčítanejšími článkami boli „Kedy mám najväčšiu šancu otehotnieť“, „Sex podľa harmonogramu“, „Meno pre vaše dieťa“ a „Som tehotná“.

Baby-web.sk obsahuje odborné články z oblasti materstva od fázy počatia, cez tehotenstvo, až po pôrod a starostlivosť o bábätko. Obsah je tvorený v spolupráci so špičkovými odborníkmi z oblasti, gynekológie, pôrodníctva, pediatrie, psychológie a sexuológie. Portál pre budúce a aktuálne mamičky ponúka nielen veľké množstvo názorných encyklopedických informácií a fotografií, ale i uvedené populárne interaktívne kalkulačky, ktoré pomôžu pri otehotneniu, výpočte termínu pôrodu prípadne prírastku váhy počas tehotenstva.

V týchto dňoch pribúdajú najnovšie výsledky testov kočíkov a autosedačiek, ako aj databáza vytváraná v spolupráci so SOI (Slovenskou obchodnou inšpekciou), ktorá ponúka aktuálny prehľad o výrobkoch, ktoré škodia detskému zdraviu. Unikátny projekt „Tehuľka LIVE“, mapujúci priebeh tehotenstva budúcej mamičky v priamom prenose, sa stal najúspešnejším a najnavštevovanejším projektom na slovenskom a českom portáli.

Od polovičky novembra pribudne nový projekt s názvom „Dieťa vítané“, s cieľom zhromažďovať informácie o miestach priateľských k deťom na Slovensku. Vznikne tak jedinečná databáza reštaurácií, kaviarní, hotelov, penziónov či kultúrnych zariadení, kam môžu rodičia bez obáv chodiť so svojimi ratolesťami. Miesta, kde vládne priateľská atmosféra k deťom a majú k dispozícii prebaľovacie pulty, detské stoličky, hracie kútiky, detské menu budú označené logom a nálepkou „Dieťa vítané“ a do databázy ich budú vkladať samotní rodičia, prípadne prevádzkovatelia. Rovnaký projekt odštartoval server Babyweb.cz začiatkom prázdnin v Čechách a vzbudil tam obrovský ohlas, v databáze sa už objavilo približne 400 záznamov.

Váš Zoznam.sk

O Zozname
Dlhodobo najnavštevovanejší slovenský internetový portál Zoznam.sk – www.zoznam.sk vznikol v roku 1997. Špecializuje sa na vyhľadávanie webových stránok slovenského internetu a zároveň poskytuje internetovým používateľom v prehľadnej forme všetko, čo im slovenský internet môže poskytnúť. Preto dnes Zoznam.sk ponúka viac ako 40 on-line produktov. Medzi najdôležitejšie produkty portálu Zoznam.sk patrí spravodajský server Topky.sk, špecializované magazíny (oŽene.sk, Mojdom.sk, Dromedar.sk, oPeniazoch.sk, Autoviny.sk; Feminity.sk), freemailová služba Mail.Zoznam.sk a dôležitou súčasťou portfólia služieb Zoznam.sk je aj Katalóg firiem, ktorý už aj malým firmám dáva možnosť profesionálne sa prezentovať na internete a mať tam svoje kontaktné údaje.

4. 11. 2009 |

Naposledy navštívené