Zdravie bábätka

Okrem týchto bežných javov však vaše bábätko môže byť naozaj choré. Najčastejšie sú ochorenia dýchacích ciest a hnačka u detí, ktorá môže mať rôzne príčiny. Vysoká teplota u detí signalizuje, že ochorenie môže byť závažnejšie, hlavne keď trvá dlhšie. Pri teplote nad 38 stupňov ju treba znížiť liekmi alebo zábalom. Ak teplota trvá dlhšie ako 48 hodín alebo ju nie je možné zraziť je potrebné ísť k lekárovi. Existujú rôzne druhy teplomerov vhodných pre deti. Obľúbený teplomer pre deti je jednoduchý digitálny teplomer, teplomer do ucha alebo na čelo.

Vstúpte do rubriky: Zdravie bábätka

Detský lekár vaše dieťa nielen vyšetrí a predpíše liečbu, ale tiež pravidelne sleduje zdravotný stav a správny vývoj dieťaťa. V prípade problémov pohybového aparátu vás odporučí na vyšetrenie. Pomáha aj vojtova metóda, ktorej cvičenie vám väčšinou odporučí.

Počas poradní prebieha aj očkovanie detí. Očkovací kalendár je pomerne nahustený do jeden a pol roka veku dieťaťa. Existuje povinné očkovanie detí proti chorobám ako tetanus, obrna, čierny kašeľ, meningitída, žltačka typu B a iné. Detský lekár vám môže odporučiť aj očkovanie nepovinné, napríklad očkovanie proti kliešťovej encefalitíde alebo očkovanie proti chrípke.

Vstúpte do rubriky: Zdravie bábätka

1. 12. 2007 | z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené