28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Výsledky testov autosedačiek

Švajčiarsko patrí k európskej špičke v bezpečnosti cestnej premávky a jeho cesty patria k najbezpečnejším. Slovensku patrí v rámci Európskej únie nelichotivé ôsme miesto v počte nehôd za rok. Preto sa Baby-web rozhodol prevziať podstatnú časť publikácie švajčiarskeho automotoklubu TCS Detské autosedačky 2007 – 2008, ktorá prináša unikátny a detailný rozbor tohto problému.
foto: istock.com

Výskumy ukázali, že každé šieste dieťa vo Švajčiarsku jazdí úplne nezabezpečené. Navyše je druhé dieťa v aute nesprávne pripútané, a preto nie je pri náraze optimálne chránené. Na Slovensku iba v prvom polroku 2008 zahynulo pri dopravných nehodách 395 ľudí, z toho 3 deti. Spoločný radca TCS a bfu Detské autosedačky 2007/2008 by mal pomáhať zlepšovať bezpečnosť najmenších pasažierov.

V prvej časti informuje o manipulácii s detskými sedačkami, druhá časť sa venuje aktuálnemu testu autosedačiek pre deti TCS z roku 2007. Pozornosť je teda venovaná rovnakým dielom tak obsluhe, ako aj bezpečnosti, pretože detské autosedačky môžu zachrániť život – ale iba vtedy, ak ich správne používate!

12. 5. 2009 |

Naposledy navštívené