27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Veľmi sa bojím pôrodu

VÁŠ PRÍBEH
Do pôrodu mi ostáva ešte viac ako mesiac, ale už teraz sa kvôli nemu trasie hrôzou. Môj strach trvá už asi od štvrtého mesiaca tehotenstva. Počiatočná radosť z bábätka v brušku vystriedala panika z toho, ako sa asi dostane von.

Môže za to aj moja stará mama, ktorá ma odmalička „živila“ historkami, ktorá naša teta pri pôrode umrela, vykrvácala, kto bol ako moc roztrhnutý a podobne. Vždy som mala pocit, že som silná a len tak sa niečoho nezľaknem, ale pôrod a veci s ním spojené pre mňa predstavujú veľkú hrôzu.

Tiež sa bojíte pôrodu? Čo s tým robíte? Budem rada za každú radu.

Vyliezajú zo mňa mutanti
Moja gynekologička, keď videla, v akom som stave, mi odporučila najskôr predpôrodné kurzy, a keď ani to nepomáhalo, tak psychologičku.
Chodím k nej každých štrnásť dní a trochu to pomáha, potom sa mi zase v noci sníva, že dieťa pri pôrode spadne na podlahu a rozprskne sa po celej sále, alebo ako mi z brucha vyliezajú mutanti. Kričím zo spánku a neupokojí ma ani objatie manžela.

Nie som blázon!
Psychologička mi už navrhovala, že by som mohla skúsiť psychiatra, ale ja predsa nie som blázon! Veď strach z pôrodu nie je normálny? Vám tehotným sa nezdá, že to bude neľudská bolesť a že tiež môžete vy alebo bábätko umrieť? Chcela by som byť večne tehotná, keď si predstavím tú hrôzu.

Ako to prežijem?
Kamarátka mi radila, aby som prehovorila lekára, aby mi urobil cisársky rez, že potom nebudem o ničom vedieť. Určite si nechám dať epidurálku a ak to pôjde, tak aj všetky utišujúce lieky, čo v nemocnici majú.
Ako mám ale prežiť tú dobu do pôrodu? Viem, že tými stresmi ubližujem dieťatku, ale nemôžem si pomôcť. Nič ma neupokojí. Mám ísť k psychiatrovi? Myslíte, že by mi pomohol?

Libuška

Tento príbeh je skutočný, je o jednej z vás, ako by ste sa v jej situácii zachovali vy?
Každý týždeň prinášame osudy našich čitateliek, ktoré napísal sám život. Potrebujete poradiť alebo sa chcete podeliť o svoje zážitky? Napíšte nám svoj príbeh.

Na Babywebe nájdete aj iné príbehy:
Pôrod obríka
Po pôrode už vôbec nechcem sex
Na bolesť pri pôrode som dávno zabudla

28. 9. 2010 |

Naposledy navštívené