23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Užite si prskanie a špliechanie!

Kúpať bábätko môžete každý deň, niektorí dermatológovia však odporúčajú napustiť vaňu “len” raz za dva až tri dni. Kúpanie je väčšinou záležitosť celej rodiny a príjemná zábava pre bábätko i rodičov. Počas kúpania ste s bábätkom v neustálom kontakte a citové väzby medzi vami sa prehlbujú. Najmä oteckovia si túto príležitosť nenechajú ujsť – aspoň párkrát do týždňa alebo cez víkend. Navyše predstavuje kúpeľ príjemné upokojenie a akýsi rituál pred spaním.

Je preukázané, že príliš časté a dlhé kúpanie môže citlivú pokožku bábätka vysušovať, NIVEA BABY však ponúka riešenie: pár kvapiek jemnej, ošetrujúcej peny do kúpeľa zmäkčuje vodu a chráni pokožku Vášho dieťatka pred vysúšaním už počas kúpania.

Krémová pena do kúpeľa NIVEA BABY neobsahuje mydlo a bola špeciálne vyvinutá pre citlivú detskú pokožku, ktorú počas kúpania veľmi šetrne čistí a chráni ju pred vysúšaním. Extra jemné krémové zloženie s upokojujúcim bisabololom a prírodnými minerálmi posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky dieťatka a je tak vhodné i na každodenné kúpanie.

Takže sa pripravte na vodné radovánky – majte poruke všetko, čo budete počas a po kúpaní potrebovať:
• Dve žinky – jednu na tvár bábätka a jednu na telíčko.
• Jemný umývací gél alebo detské mydlo, ktoré nevysúša (ak nepoužívate penu do kúpeľa) a detský šampón na vlásky.
• Dve osušky – jednu na osušenie, jednu na zabalenie bábätka (v osuške s kapucňou nebude bábätku po kúpaní zima).
• Čistá plienka a potreby na prebaľovanie.
• Čisté oblečenie pre bábätko.
• Pre seba oblečenie, ktoré sa môže zamočiť.

Položte detskú vaničku na zem na osušku alebo igelitovú podložku – bábätko môže okolo vaničky pekne naprskať. Z tohto hľadiska by bolo najpraktickejšie umiestniť vaničku do veľkej vane, ale bábätko sa nemusí v tomto veľkom bielom priestore spočiatku cítiť dobre. Každopádne to môžete vyskúšať. Do vaničky umiestnite špeciálne ležadlo alebo len zložený uterák, aby sa bábätko vo vaničke nekĺzalo. Bude sa Vám tak lepšie umývať. Potom už stačí len napustiť vodu.

Základné tipy pre príjemné kúpanie:
V miestnosti by mala byť konštantná teplota minimálne 22 - 24°C.
• Majte poruke mäkkú a pokojne i nahriatu osušku na zabalenie bábätka po kúpaní.
• Vaničku naplňte vodou len do polovice.
• Teplota vody by sa mala pohybovať okolo 36 – 37 °C.
• Pridajte pár kvapiek ošetrujúcej peny do kúpeľa, aby ste predišli vysúšaniu pokožky bábätka.
• Bábätko vo vaničke stále pridŕžajte aspoň jednou rukou.
• Vlásky umyte až na konci kúpania. Bábätku by inak bola na hlavičku zima.
• Nikdy nenechávajte bábätko pri kúpaní bez dozoru!

Ako na to:
1. Položte bábätko do vaničky
Bábätko uchopte ľavou rukou pod ľavým ramienkom tak, aby mu hlavičku podopieralo Vaše predlaktie. Ľavou rukou pridržujte bábätku ľavú ručičku, pravou rukou zadoček a položte ho do vaničky. Ľavou rukou bábätko držte po celý čas kúpania.

2. Umyte bábätku tvár
Šetrne otrite bábätku očká, líčka a ústočká žinkou namočenou v čistej teplej vode.

3. Dovoľte bábätku špliechať
V teplej vode si bábätko možno spomenie na dobu, keď bolo ešte v brušku. Ak sa bábätku kúpanie páči, nechajte ho prskať, špliechať a kopať nožičkami. Medzitým mu opatrne umyte telíčko druhou žinkou.

4. Vyberte bábätko z vaničky
Bábätko stále pevne držte ľavou rukou a podopierajte mu chrbátik. Pravú ruku mu položte pod zadoček, zdvihnite ho, otočte k sebe a položte ho na predohriatu osušku.

5. Osušte bábätko
Po kúpaní bábätká milujú, ak ich zabalíte do nahriatej hebkej osušky. Osušte bábätko skôr jemnými dotykmi než otieraním alebo drhnutím osuškou. Nezabudnite vysušiť všetky záhyby.

6. Ošetrite pokožku dieťatka
Ideálna chvíľa na hydratáciu pokožky je po kúpaní a osušení, keď je pokožka bábätka stále trošku vlhká. Malé množstvo detského olejíčka, napr. Ošetrujúci olej NIVEA BABY, zahrejte v dlaniach a jemne vmasírujte do pokožky bábätka.

7. Na záver bábätko nežne namasírujte
Jemná masáž je ďalším krokom k posilneniu Vašich vzájomných vzťahov i k tomu, aby sa bábätko proste cítilo príjemne. Navyše masáž podporuje trávenie, krvný obeh a fungovanie imunitného systému. Bábätko sa pri masáži uvoľní, upokojí a bude tak lepšie zaspávať i spinkať.

Viac informácií o správnom a príjemnom kúpaní bábätka máme pre Vás pripravených tu.

29. 4. 2011 |

Naposledy navštívené