28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Tehuľka LIVE! Táňa (53): Mám najkrajší štvorlístok, moje deti

Tréningy svalov i hlasiviek. Tobi necvičí len svoje telíčko, ale aj hlas. U lekára i doma vie vyrobiť poriadnu šou.
foto: Braňo Herchl

Snehu už stačilo. Či nie?

Tak nám opäť cez víkend tetka Perinbabka nadelila, no tento rok by si už mohla dať pohov. Moje hyperaktívne dieťa – Chris, totiž doma neobsedí a ak bude ešte dlhšie zavretý, exploduje, alebo ho nájdem niekde na záhrade ako ľadového trpaslíka.

No a to nehovorím o cestovaní v tomto snežnom a teraz už aj snežno-daždivom počasí. Napríklad cez víkend odchádzal môj Patrik do práce ráno o 4.40 a dorazil tam pred deviatou, a to mal začať o šiestej ráno....

Prečítajte si tiež:

Nežiaduce reakcie na očkovanie
S malým bábätkom do mrazu?

Tréningy hlasu

S Tobim nás tento týždeň lekári neminuli, boli sme na očkovaní ďalšou dávkou synagisu, ešte nás čakajú tri. V čakárni robil drobec šou všetkým a celý čas zaháňal nudu trénovaním hlasiviek. Posledné dni ich trénuje stále a poctivo. Zakričí, pár sekúnd počká, čo sa bude diať, zasmeje sa a ak si ho náhodou nikto nevšimne, tak to celé opakuje a ak sa k nemu niekto skloní, zakričí ešte viac..

Takto sa s ním zabávajú dievčatá a poriadne sa pritom nasmejeme. Z Tobiho nám asi rastie nádejný hovorca alebo žeby šouman? :)


Úspechy, no aj cvičebné trápenia

Opäť sme zašli aj na rehabilitáciu, kde nás pochválili:). Spravili sme pekný pokrok. Tobiho však cvičenie neminulo, tentoraz ho tak potrápili, že keď sme docvičili, bol taký zmorený, že som ho ledva poobliekala s drobec sa ani nepohol. Od únavy prespal takmer aj celý nasledujúci deň.

Zobudil sa len na papanie, na cviky nereagoval a dokonca ani vo vani sa nepohol, až som začínala mať obavy, či sa niečo nedeje. Ale prešlo ho to a začal "vyvádzať" po nociach.

Čítajte aj:

S bábätkom v posteli
Plač staršieho dieťaťa


Tobi, dobrú nocku...

Plač a láska

Posledné dni sa zobudí večer s veľkým plačom, tak rozmýšľam, či to budú už signály zúbkov alebo niečo iné.

V jednu takúto noc sa prihodilo niečo zvláštne, ale milé zároveň. Patrik bol na nočnej, bolo niečo pred polnocou, keď sa Tobi upokojil a zaspinkal, ja som si ľahla a už notoricky opäť začala premýšľať, či sa mu nedeje niečo v hlávke, keď tak odrazu začal plakávať..

A to sme my! Všetci

Počas týchto myšlienok sa zrazu sa pri posteli objavil Chrisík, v šere televízora na mňa zažmurkal rozospatými očkami, svoje teplé rúčky mi ovinul okolo krku a zahlásil: „Čo je mami? Ľúbim ťa."
Bolo to tak neskutočne krásne detsky úprimné, až mi slzy vyhŕkli..

V poslednom čase si všímam, že Chris začína byť v určitých momentoch až neprirodzene senzibilný. Neprirodzene myslím, samozrejme, vzhľadom na jeho vek. Ľahol si vedľa mňa, chytil má za ruku a behom sekundy spinkal.

Hladila som ho po vláskoch a myslela na to, čím všetkým si aj on prešiel a čo všetko sa skrýva v takej malej dušičke. O dva týždne oslávi svoje tretie narodeniny a práve tie tri roky boli nesmierne ťažké, ale paradoxne aj krásne zároveň.

Každý deň ďakujem za najdokonalejší štvorlístok mojich detí, ktorý neskutočne milujem ...

Foto: Brano Herchl

25. 2. 2013 | z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk

Naposledy navštívené