28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

Tehuľka LIVE! Mika v 26. týždni: V brušku nosím divocha!

Už aj na mňa to prichádza. Doteraz som bola v pohode, no začínam cítiť menšie chvenie, akúsi paniku, že pre malú ešte nemám nič pripravené. Musím začať, lebo tehotenstvo sa zastaviť nedá :). Kočík sme však už konečne vybrali.
foto: Braňo Herchl

Musím sa rozhýbať!

Tento týždeň mi akosi ubehol. Dúfam, že zvyšné do pôrodu nepôjdu tak rýchlo. Začínam si totiž pomaly uvedomovať, že sa mi čas kráti a ešte vôbec nič nemám pripravené.

Zatiaľ len v hlave dávam dokopy akýsi virtuálny zoznam. Je na ňom to, čo si myslím, že s našou Šarlotkou budeme potrebovať. Predpokladám ale, že o minimálne polovici vecí ani netuším.
Internet náš vševedúci pomôž a prezraď, čo všetko budem potrebovať...

Prečítajte si tiež:

Čo potrebujete pre bábätko? Mamičky radia
Užitočná databáza nebezpečných výrobkov

Prvá princezná medzi nami

V stredu sa nám narodilo prvé dieťatko v rodine. Švagrinká priviedla na svet Ellu. Modelkovské miery, poriadny hlas, nádherná tvárička. Celá rodina sa z nej tešíme, voláme si cez skype a ukazujú nám ju, my na oplátku trochu infantilne hladkáme monitor a posielame jej vzdušné bozky.

Zatiaľ má zákaz návštev, ale hneď, ako to bude možné, sadáme do auta a fičíme si ju pohojdať a pohladkať naživo. A tak trošku dúfam, že mi švagriná poradí, čo mi fakt treba a čo nie.

Naše princezné budú skoro rovnako staré, už sa začínam tešiť na tie prázdniny, keď budú šantiť na našej záhrade a vystrájať zbojstvá :).

Sneeeh!

Prišla zima. Vrátili sme sa z Košíc domov a na Kysuciach nás privítal sneh. A to nie trošku bielej posýpky, ale poriadne pol metra nového ťažkého snehu. Menšia kalamitka, ktorá nás prinútila pooprašovať kontakty na známych z dediny s traktormi, ktorí by nám odhrabali cestu.

Ja som sa nakoniec prešla pešo, bola to taká krásna polhodinka a bola som prekvapená, ako hravo som to zvládla. Veľmi dobre mi to spravilo, až som na druhý deň cítila na stehnách minisvalovicu.


Toľko u nás nakydalo

Malý divoch

A aj Šarlotke sa to veľmi páčilo, bubnovala na brucho celý čas, čo sme boli v pohybe a potom doma spala. Je úžasné ju cítiť a mať istotu, že je všetko v poriadku.

Je to malý divoch, posledné dva týždne mám pocit, akoby chcela vybehnúť von z bruška, tak silno vie kopať. Celé brucho sa mi vlní tak, ako ona tancuje.

Niektoré noci sú už náročné, nedá mi spať, každú chvíľku ma budí a jaší sa. Som zvedavá, aká bude, keď sa narodí. Dúfam, že nebude taká hyperaktívna :).

Čítajte aj:

Zmeny materského organizmu v tehotenstve
Predpôrodné kurzy a cvičenie v tehotenstve

Je krásny zelený

Kočík sme si už vybrali. Športovú trojkolku od X-landeru. Má obrovské kolesá, je určená do náročného terénu, čiže pre aktívnych rodičov. Má všelijaké odpruženia, brzdy a kadejaké praktickosti, ktoré nás presvedčili.

Rozhodli sme sa, že kočík objednáme z Poľska, u nás sa zatiaľ vôbec nepredáva a cena bola veľmi priaznivá. Okrem toho ponúkajú nádhernúúú zelenú kombináciu :).

Ako sme ho vybrali, som pokojnejšia a premýšľam, kedy je najvyšší čas ho objednať. Asi to veľmi dlho nevydržím.


Norko s mojím bratom odhrabavali schody k domu

Čo vraví na kočík Norko?

„Spočiatku sme boli rozhodnutí pre kočík z druhej ruky, no napokon sme zistili, že kočíky do náročného terénu nemajú tradíciu. S týmto terénnym prišli výrobcovia na trh len nedávno a tak je problém zohnať používaný.

Už sa neviem dočkať, ako so Šarlotkou v tom kočíku budeme brázdiť naše kopce a poukazujem jej tie najkrajšie výhľady. So susedom už plánujeme, ako jej vyrobíme hojdacieho koňa či drevenú káričku.

Už sme jej spoločnými silami uplietli aj prútenú kolísku, ktorú zavesím zo stropu a budem v nej malú hojdať. Čo sa bude dať, chcem pre ňu vyrobiť. Materiálu aj inšpirácie máme u nás na rozdávanie, tak ak vám chýba, niekedy si k nám zájdite :)."

Ach tie vlasy, ach tie vlasy...

Už chápem ženy, ktoré sa počas tehotenstva rozhodnú pre radikálnu zmenu účesu. Moje vlasy sa úplne zbláznili a niekedy by som ich najradšej odstrihla a mala pokoj. Sú krepovaté, mastné, nedajú sa vôbec učesať a ešte sa aj kudlia. Šialené!

Celý doterajší život som mala svoje vlasy ako skutočnú korunu krásy. Teraz som z nich nešťastná a frustrovaná. Všetci ma strašia, že po pôrode to bude ešte horšie. Norko ma utešuje, že to nie je až také zlé, ale ja viem, že to hovorí preto, aby ma povzbudil a aby som sa nedala ostrihať.

Tak mi držte palce, nech to prežijem bez ujmy a hlavne nech to vydržím.

Vaša Mika


Už som v 26. týždni, takto vyzerá asi aj naša princezná

9. 1. 2012 | z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk

Naposledy navštívené