26. 10. 2016  |  Meniny: Demeter

Tehuľka LIVE! Mika v 12. týždni: Matka vo mne sa prebúdza

Sranda, už aj mňa to dostihlo. Neviem, či to bude hormónmi, no v poslednom čase sa u mňa prebúdza pocit matky. Začalo ma baviť všelijaké vyváranie, a to aj napriek tomu, že najväčšie chúťky a hlady ma opustili a teraz u mňa vyhráva ovocie a všetko kyslé.

• Email Tehuľka Mika
• Diskusné fórum TEHUĽKA LIVE! Mika
• Zaujímajú vás podrobnosti projektu Tehuľka LIVE Zuzka? Potom kliknite sem

Čakáte bábätko alebo sa na neho ešte len chystáte? Máte veľa otázok či pochybností alebo naopak skrátka len chuť sa deliť o svoje tehotenské zážitky s ostatnými?
Tak potom práve pre vás je tu unikátny projekt Tehuľka LIVE!, v ktorom sa dozviete veľa zaujímavých vecí o tehotenstve, pôrode aj šestonedelí zaujímavým spôsobom.

Celý uplynulý týždeň sa niesol v znamení práce. Bolo jej veľa, priveľa.. Na začiatku týždňa sme mali prácu v Košiciach, v strede týždňa v Bratislave a na konci týždňa som bola vo Vysokých Tatrách.

Tehotenstvo nie je choroba
No nechcem kvôli tehotenstvu zatiaľ nejako meniť svoj život, ako hovorí môj doktor, tehotenstvo nie je choroba, je to len iný stav.

Preto počúvam svoje telo, snažím sa neobmedzovať veľmi svoj život, pretože práca je pre mňa dôležitá. Neviem si predstaviť, že by som ju nerobila len preto, lebo mi rastie v brušku Bombička.

Dobre aj nedobre
Keďže sme sa prevalili už cez 12. týždeň, nevoľnosti ma úplne opustili a cítim sa dobre, teda väčšinou...

Sem-tam ma však to moje maličké prekvapí, ako napríklad minulú stredu. Prišli sme ku obchodnému partnerovi do kancelárie, sadli sme si... a „zobudila som sa“ o hodinu a pol. Jednoducho „ma“ vypla.
Myslím si, že bombička má v bruchu taký malý červený gombík, ktorým ma vypne vždy, keď ju zabudnem počúvať.

Slabá ako mucha
Jeden deň mi bolo aj akosi zvláštne, bola som veľmi slabá, krútila sa mi hlava, žalúdok tiež nebol v poriadku – no jedna báseň. Tak som musela posunúť stretnutie s naším spoločníkom na neskôr a len som ležala a oddychovala. Po dvoch hodinách už bolo lepšie, ale do večera som bola slabá ako muška. Neviem, či to bolo tým teplým počasím, či nejakým neprajným tlakom.

A čo ma začalo obťažovať skoro každý druhý alebo tretí deň, to je bolesť hlavy. Nie je to nejaká veľmi veľká bolesť hlavy, ale nepríjemná, pretože trvá celý deň. Keď už to neviem vydržať, musím si dať Paralen.

Chystáme sa na zimu
Ešte som vám neprezradila, že s manželom a psom bývame v lese. Je to osada Suchá nad obcou Nesluša na Kysuciach. Veľmi sa nám tam páči a sme tam šťastní a spokojní.

Keďže veľmi veľa cestujeme, náš domček je pre nás oázou pokoja a oddychu, a preto každý deň, keď prídeme domov, cítime sa ako na dovolenke.

No a tento týždeň sa okrem “hlavovej” práce konala aj práca “ruková”.
Norko mal cez víkend brigádu so susedmi. Pílili, rúbali, štiepali, klčovali, orali…bola som rada, že som na akcii v Tatrách a nevidím tú spúšť okolo domu. Výsledok však stojí za to.

Drevo máme nachystané tak na 3 roky, záhradu pripravenú na moje budúcoročné zeleninkovanie a chlapa si uvidím až niekedy okolo Vianoc, keďže teraz musí oplatiť rovnakou prácou každému susedovi, čo bol pomôcť.

Materstvo mení priority
Budúci rok, keď už bude malá Bombička na svete, chcem začať pestovať zeleninku a ovocie, aby sme mali dostatok vitamínov, čerstvé šaláty a skvelý pocit, že sa viem o rodinku postarať aj bez obchodu.
Je to veľmi zaujímavé, ako sa vo mne prebúdza pocit “matky”. Začala som vo veľkom variť, piecť, vymýšľam nové recepty, nové chute, baví ma lahodiť mlsnému jazýčku môjho Norka a teší ma jeho blažený pohľad, keď mu niečo chutí.

Bude to asi tým tehotenstvom, pretože doteraz som varila len preto, lebo som musela. Vždy som si vymyslela jednoduchý, rýchly, ľahký recept, aby ma príliš časovo nezaťažil. A nemala som takú radosť z vymýšľania nových kombinácií chutí. Teraz mám až potrebu variť a piecť, vymýšľať zdravé a chutné jedlá a starať sa o rodinnú pohodu.

Nečakala som, že ma to tak chytí, vždy som bola viac praktický a pragmatický typ ženy, ktorý si všetko v domácnosti uľahčoval a viac sa sústredil na kariéru. Ako sa však hovorí, materstvo mení priority a skutočne to môžem len potvrdiť.

Schudla som
Zistila som, že som kilo schudla. To ma asi pán doktor a ani sestričky nepochvália. Ale možno je to aj tým, že som prvé 3 mesiace viac-menej ležala a moc sa nehýbala.

Teraz, keď už viem, že je všetko OK a začala som sa cítiť lepšie, tak sme začali veľa chodiť do prírody a hýbať sa. Nevyhýbam sa žiadnej práci okolo domu a v skalke, no a výsledok je tu.

Prvé 3 mesiace, keď mi bolo celé dni zle, musela som stále niečo drobné zjesť a vtedy som sa cítila lepšie. A bez pohybu sa dve kilečká nabalili jedna radosť.

Teraz je to s pohybom omnoho lepšie, už nemusím toľko jesť a začalo mi strašne chutiť ovocie, všetko, čo je kyselkavé a šťavnaté. Najmä nektarinky, broskyne a jablká. To by som mohla celý deň a nič iné mi netreba. Myslím si, že toto sú tie prvé náznaky tehotenských chutí, uvidíme, ako to bude pokračovať.

Vaša Tehuľka Mika

Príbehy Tehuľky Miky:
• Tehuľka LIVE! Mika v 11. týždni: Podarilo sa! Čakáme bombičku

• Email Tehuľka Mika
• Diskusné fórum TEHUĽKA LIVE! Mika
• Zaujímajú vás podrobnosti projektu Tehuľka LIVE Zuzka? Potom kliknite sem

Určite si pamätáte na našu TEHUĽKU LIVE! Zuzku a jej Marečka.
Aká bola jej cesta od tehuľky k mamičke? Čítajte tu

Pozrite a zaspomínajte si na TEHUĽKU LIVE! Anku a jej krásneho syna Matúška.
Príbehy TEHUĽKY Anky - nájdete tu

3. 10. 2011 |

Naposledy navštívené