27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Tehuľka LIVE! Mika 48: Posielam vzdušný bozk

Nie je utorok, keď sa vám zvyknem hlásiť na Babywebe, píšem teda mimoriadne. Pošlite spolu so mnou vzdušný bozk.
foto: Braňo Herchl

Anjeličku, môj strážničku,
Opatruj moju dušičku.
Opatruj ju vo dne v noci,
Buď mi vždycky na pomoci.

Túto modlitbičku sme sa dnes so Šarlotkou pomodlili za niekoho iného…za kamaráta, ktorý je už v nebíčku…nestihli sme sa osobne spoznať…

Mám kamarátku. Spoznali sme sa tu, cez Baby-web. Ona mi napísala prvá, ja som jej odpísala. Tak sa začalo naše internetové kamarátstvo.

Bola tehotná skoro ako ja, o tri týždne menej. Prežívali sme spolu každý jeden tehotenský týždeň, radili sme si, utužovali kamarátstvo a tešili sme sa na naše detičky. Na naše poklady, ktoré sme si vysnívali, ktoré sme milovali ešte skôr ako prišli na svet, ktoré boli vyvrcholením našich osudových vzťahov.

Písali sme si každý týždeň a dohodli sme sa, že keď sa naše lásky narodia, stretneme sa a budeme spolu kočíkovať. Pôjdeme na kávičku a budeme si vymieňať dôležitosti o bábätkách, o tom čo už “dokážeme” a čo už “vieme”. Ona čakala chlapčeka a dohodli sme sa, že bude Šarlotkinim frajerom… Čakala, no nedočkala sa…

Prenášala, ale všetko bolo vraj v poriadku…a keď prišla do pôrodnice s prvými kontrakciami, plná šťastia a očakávania, dozvedela sa “jóbovku”…chlapčekovi už nebilo srdiečko…priškrtil sa pupočník a malý človiečik nedostal šancu prvýkrát sa nadýchnuť, usmiať na svoju mamičku, prisať sa na jej prsník a začať žiť…

Keď píšem tieto riadky, plačem obrovskými slzami. Bolesť, ktorú cítim za ňu sa nedá opísať slovami, pretože také slová neexistujú. Cítim nespravodlivosť a som smutná. Anjel sa niekde stratil po ceste, zablúdil a nestihol prísť včas…nestihol zachrániť nevinné stvorenie, nestihol zvrátiť osud.

Obdivujem matky, ktoré “prežili” svoje dietky. Ktoré dokázali presvedčiť svoje telo a myseľ a fungovali aj napriek tomu, že prišli o to najdôležitejšie vo svojom živote. O zmysel svojho života. Vzdávam im hold a klaniam sa pred nimi. Prajem im, nech ich život obdarúva už len radosťami a šťastím.

Pobozkajte svoje detičky a pošlite jeden vzdušný bozk Ondríkovi. Pomodlite sa dnes za všetkých tých, ktorí nedostali šancu žiť. A za ich najbližších, ktorí žiť museli.

Anjeličku, náš strážničku,
Opatruj našu dušičku.
Opatruj ju vo dne v noci,
Buď nám všetkým na pomoci…

16. 5. 2012 | z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázok používateľa sandy
sandy

ahoj Mika,
V prvom rade chcem tvojej virtuálnej kamarátke, ktorá prišla o bábätko zaželať už iba veľa veľa šťastných chvíľ, žiaľ, musí sa s tým vyrovnať, aj keď to občas trvá dosť dlho. A bude potrebovať od okolia veľa veľa lásky aby sa vyrovnala s touto hroznou nespravodlivosťou.

Už dlhšie sledujem baby web, aj keď už patrím medzi "staršie mamičky". Ale pri čítaní tvojich príspevkov som sa vrátila o 10 rokov naspäť, a aj Vám občas závidím, že vy, nové tehuľky máte teraz takého "vymoženosti". Ja mám 37 rokov a iba jedného syna, 10 ročného Radka. Bývam v KE.

Tebe Mika želam s bombičkou veľa radosti a šťastných chvíľ, aj keď občas budeš vyčerpaná, unavená, uplakaná, ale pohľad do detských očiek všetku námahu vynahradí.

majte sa celá rodinka krásne a užívajte si chvíle šťastia.
Slávka

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené