22. 10. 2016  |  Meniny: Sergej

Tehuľka LIVE! - "Konečne doma..." s úľavou vraví Gabika.

Tak, milé „baby-webačky“, konečne sme s bábätkom doma. V pondelok nás prepustili. Trošku sme sa tam zamotali o deň dlhšie - zase kvôli tej mojej nešťastnej krvi. Ale hlavné je, že nás pustili domov, a že Simonko je v poriadku. A ako to celé prebehlo? Lepšie, ako som dúfala!

Pár dojmov vám už sprostredkoval baby-web minulý týždeň. Nebola som ešte schopná sadnúť za počítač, tak mi to odpustite, že to bolo len tak „diétne“ – správou cez telefón. Aký to malo celý priebeh, už viete, a ako som sa pri tom celom cítila ja, vám priblížim dnes.

Je to taký zvláštny pocit, keď viete dopredu, kedy sa „to“ stane. Na jednej strane nemáte stres, či vám odtečie plodová voda niekde pri pokladnici v hypermarkete, alebo, nedajbože, na drahé matrace, na ktorých spávate. Na druhej strane pociťujete tenziu, že už sa to blíži, najmä v posledných minútach. Celý pondelok som sa cítila fajn, kým ma ešte monitorovali, ale v utorok, keď za mnou prišla sestrička so slovami: „Tak poďte, moja, dáme vám náladovku a ideme na to“ - sa mi vohnali slzy do očí a nešlo to zastaviť. Predstava, že o pár hodín už budem držať syna v náručí, že už sa to nedá vziať späť, ma veľmi dojala. Videla som, ako mi dávajú masku na tvár...

Nebol to sen...
Keď som sa zobudila z narkózy, chvíľu trvalo, kým som sa vrátila späť do reality. Jediné myšlienky, ktoré som mala, boli venované Simonovi. „Bábätko je v poriadku?“ spýtala som sa sestričky ešte s polo zalepenými očami a ledva artikulujúc. „Samozrejme“ znela odpoveď. V ušiach mi stále rezonovali manželove slová. Viem, že bol pri tom, keď ma prevážali z operačnej sály na RES-ku. Čakali aj s Adamom, aby videli mňa aj Simona hneď po pôrode. Nebola som úplne pri vedomí, ale počula som ich. Sanitár mi to v ten večer potvrdil, Adamko ma chcel pohladkať a manžel sa mi prihováral. Vedela som, že sa mi to nesnívalo...

Zvykáme si na seba
Podvečer mi ho konečne priniesli na pár minút ukázať. Simonko spokojne spinkal v perinke a ja som bola aj za tých pár minút neskonale vďačná. Tá noc sa mi zdala nekonečná, skoro vôbec som nespala. Tešila som sa, že už vstanem, urobím pár bolestivých prvých krokov. Rozhýbem sa. Cez obed ma premiestnili na izbu. Sestrička mi pomohla osprchovať sa a o pár minút mi priniesli bábo. V tom momente človek zabudne na všetku bolesť. Hneď som bola pohyblivejšia, do večera som už chodila, zohýbala sa, usmievala. Nakŕmila som ho. Cez noc na pár hodín si ho ešte zobrali k sebe na novorodenecké oddelenie a ja som vybrala ešte niekoľko infúzií. Vyspala som sa. Ráno o šiestej už bol späť, nevedela som sa ho dočkať. Chvíľku trvalo, kým sme sa zosynchronizovali a zvykali si na seba. Mala som pocit, že sa na neho musím stále dívať a niekedy, že aj on na mňa. Počas celého týždňa sme si úspešne prešli všetkými vyšetreniami, či ja alebo bábätko. Pripomenula som si prebaľovanie malého človeka, kúpanie a nevedela sa nabažiť tej vône, akou voňajú len malinké bábätká.

Moji chlapi to zvládli
Priebežne som telefonovala domov, informovala ich, ako sa máme a najmä, ako sa majú oni. Tešila som sa na návštevu. Adamko odlúčenie zvládal statočne, takisto aj manžel. Každý deň mu robil program, chodili von, denne ma navštevovali. Pomáhala susedka aj sestra, moje obavy boli úplne neopodstatnené. Išlo im to skvele. Možno aj preto som si svojím spôsobom ten pobyt v nemocnici užívala. Pokoj, komfort, starostlivosť sestričiek, slniečko, ktoré nám každý deň vyhrievalo izbu. A hlavne Simonko, ktorý sa ukázal ako spokojné bábätko.

Sme štvorčlenná rodinka. Hurá!
V pondelok si nás tatinko hrdo odviezol domov. Adam ako veľký brat pomáhal odniesť autosedačku a chodil obzerať jej obsah. Doma sme už pár dní a zvykáme si na nový režim domácnosti s dvomi deťmi. Doteraz musím povedať, že úspešne, najmä preto, že manžel má stále dovolenku a delíme si povinnosti medzi seba. Adamko by už rád kočíkoval aspoň po byte a Simonko ho zatiaľ viacej nezaujíma aj kvôli tomu, že stále iba spinká a papá. Uvidíme, ako to bude o mesiac:-).

Týmto posledným príspevkom sa s vami lúčim už definitívne, milé čitateľky baby-webu. Bolo mi potešením s vami tráviť ostatné mesiace a možno mi bude aj trošku chýbať to týždenné prihováranie sa vám. Už teraz sa teším, ako si o rok otvorím tieto články a budem s nostalgiou spomínať na tie krásne časy s bruškom a všetky tie príbehy, ktoré som s vami prežívala.
Všetkým tehuľkám prajem úspešné zavŕšenie tehotnosti, všetkým snažilkám, aby sa úspešne dočkali a tým ktoré o tom iba snívajú a plánujú, aby im všetky túžby vyšli. A najmä, aby ste spokojne žili život podľa svojich predstáv!
Krásnu jeseň a možno niekedy opäť „dočítania“!

Vaša Gabika

Všetko naposledy
Posledný príspevok našej tehuľky-mamičky Gabiky, posledné fotografovanie, posledná rozlúčka s projektom Tehuľka LIVE! Ešte nám k tej dokonalosti chýba „posledná večera“:-). Ale nie, nebuďme takí nostalgickí a smutní, pretože toto je náš happy end!:-)

Keď sme konečne doplachtili cez príznačné bratislavské zápchy ku Gabike na fotenie, naše bábätko si spokojne odfukovalo v kočíku. Bolo nesmierne spokojné a krásne. Priznáme sa, že sme čakali troška hektickejšiu atmosféru – nejaký ten plač, pobehovanie s plienkami... skrátka taký menší chaos. Ale miesto toho sme prišli do bytu, kde to voňalo len pokojom a bábätkom.

Po krátkych prípravách sme sa pustili do fotografovania. Malý akoby od začiatku vedel, čo sa bude diať. Veď stál „modelom“ už niekoľko mesiacov:-). Len teraz to mal LIVE!:-) Zuzka cvakala ostošesť a bolo až neuveriteľné, ako rýchlo sa jej podarilo urobiť toľko snímok. Nálada bola priam ideálna, a keď sme skončili, až nám to všetkým prišlo ľúto, že je koniec.
Ale začal sa predsa nový život a o tom to je, nie?
Tak celej rodine ešte raz želáme veľa šťastia, zdravia a nech v ich dome dýcha spokojnosť a harmónia, ktorú sme vždy čerpali počas každej návštevy.

A takto sme sa fotili:

výraz spokojného bábätka............... "prvý" úsmev................ a taaakto zívame:-)

V minulých článkoch sme vyjadrovali poďakovanie všetkým aktívnym zúčastneným na tomto unikátnom projekte. V jednotlivých príspevkoch sme sa snažili podať čo najspontánnejšie pocity a nálady našej tehuľky-mamičky, odborné komentáre našich špecialistov lekárov doplnené exkluzívnymi fotografiami bábätka i mamičky. Ale nechceme zabúdať ani na vás, milé naše čitateľky a čitatelia, pretože i vďaka vám bol tento projekt úspešný. Dúfame, že vám ten každý štvrtok prinášal radosť, spriaznenosť duší, vzájomné pochopenie a najmä vedomie, že dieťa je naozaj zázrak.
Ďakujeme vám.

19. 10. 2009 |

Naposledy navštívené