22. 2. 2017  |  Meniny: Etela

zapareniny

Bábätko do sauny? Bude zdravé ako buk!

Je vaše bábätko permanentne prechladnuté? Radi by ste zvýšili jeho imunitu? Potom môžete vyskúšať saunovanie, o ktorého výhodách sa už presvedčil celý rad rodičov. Aj soľné jaskyne sľubujú, že pobyt v nich utužuje zdravie a odháňa bacily. Pozrime sa na to, aké benefity pobyt v saune či v soľnom... Celý článok »

Starostlivosť o zúbky u najmenších

Zaujíma vás, ako a kedy začnú dieťaťu rásť zúbky? Prečítajte si, čo môžete očakávať, ako dieťaťu uľaviť od bolesti a aké produkty môžu pomôcť. Vedeli ste, že s pravidelným čistením by sme mali začať už od prerezávania prvých rezákov? Dočítate sa... Celý článok »

Ako umyť bábätko a pritom mu neuškodiť?

Kože je veľmi dôležitý telesný orgán, o ktorý sa musíme starať od najútlejšieho veku. Jednou z hlavných funkcií ľudskej kože je ochrana pred vplyvmi z vonkajšieho prostredia. V tejto súvislosti sa hovorí o tzv. kožnej bariére, ktorá má svoju... Celý článok »

Praktické tipy na príjemnú kúpeľ

Doprajte sebe i svojmu dieťatku v chladných dňoch príjemný kúpeľ. Tiež zbožňujete ten pocit, keď sa po pochmúrnom jesennom dni môžete ponoriť do vane plnej príjemne teplej vody? A o ešte potom po mrazivých zimných dňoch? Verte, že nie ste sami,... Celý článok »

Atopický ekzém – najčastejšie otázky

Je možné atopický ekzém vyliečiť? Ako správne umývať a obliekať dieťa s atopickým ekzémom? Existuje nejaká vhodná diéta? Na najčastejšie otázky spojené s atopickým ekzémom detí odpovedá MUDr. Štěpánka Čapková, primárka detského kožného oddelenia... Celý článok »

Chráňte zadoček bábätka pred zaparením!

Novorodenecká a dojčenská pokožka je veľmi citlivá najmä v plienkovej oblasti, a preto vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Bábätko je potrebné prebaľovať čo najčastejšie, aby jeho pokožka nebola dlho vo vlhku či v kontakte so stolicou. Vlhká a... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené