26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

termín pôrodu

Teš sa, budeš mať bračeka

Radostné očakávanie druhého dieťaťa býva často pokazené neveľmi nadšenou reakciou malého jedináčika na túto zásadnú zmenu v rodine. Na túto prevratnú udalosť ho treba citlivo pripraviť.  Celý článok »

Ako rodila Cindy Crawford?

ROZHOVOR Známa topmodelka bola kráľovnou prehliadkových mól a titulných stránok módnych magazínov. Mohla si dovoliť rodiť v najluxusnejšej pôrodnici v New Yorku. Napriek tomu sa rozhodla porodiť svoje dieťa doma. Ako k tomu dospela a ako to všetko... Celý článok »

Čo dokáže pôrod?

„Pôrod nás môže z mnohého vyliečiť, ale takisto nám dokáže psychicky veľmi ublížiť,“ upozorňuje ženská lekárka a psychoterapeutka s „odlišnými názormi“, MUDr. Helena Máslová z Centra psychosomatickej starostlivosti. „Nezáleží len na rodiacej žene,... Celý článok »

Baby LIVE! Matej: Už je medzi nami!

Náš malý ma celkom potrápil. No hlavne, že už je tu, živý a navyše vyzerá, že aj zdravý. Pri pohľade na neho zabúdam i na pôrodné bolesti. A poviem vám, že to stálo to za to. Matej je krásny. Celý článok »

Pôrod obríka

VÁŠ PRÍBEH Porodila som úplne nečakane veľké dieťa. Moje dievčatko bolo o viac než kilogram ťažšie, ako odhadovali lekári. Mám našťastie širokú panvu, ale i tak som sa pri pôrode veľmi potrhala. Celý článok »

Poradne pre tehotné - úvod

Žena by mala navštíviť svojho gynekológa dva až tri týždne po vynechaní menštruácie. Ak sa tehotenstvo potvrdí, bude sledovaná v tehotenskej poradni. Poradne sa uskutočňujú v ambulancii gynekológa, ktorý má pre nastávajúce mamičky zvyčajne... Celý článok »

Rodiť za peniaze? Prečo?

VÁŠ PRÍBEH. Na úvod chcem vyjadriť súhlas v plnej miere s názorom, že tehotenstvo, pôrod a pobyt v pôrodnici patria k najsilnejším zážitkom ženy, a preto, aj keď už bolesť a hnev upadli do zabudnutia, myšlienky na ďalšie tehotenstvo sa desím. Celý článok »

Tehotenstvo po týždňoch

Tehotenský kalendár vám pomôže odpovedať na otázku: „V ktorom mesiaci tehotenstva som?". Na základe prvého dňa poslednej menštruácie a dĺžky vášho menštruačného cyklu stanoví predpokladaný termín pôrodu. Sledujete s nami tehotenstvo po týždňoch a... Celý článok »

Pôrod

37. týždeň tehotenstva je považovaný za zlomový. Ak bol výpočet termínu pôrodu správny, bábätko narodené po tomto termíne sa považuje za donosené a predčasný pôrod vám už nehrozí. 35. týždeň tehotenstva, termín pôrodu sa blíži, veci do pôrodnice... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené