23. 3. 2017  |  Meniny: Adrián

starostlivosť o deti

7 rodičovských chýb, ktoré môžu zničiť manželstvo

Nikto nie je dokonalý rodič ani dokonalý partner a byť v týchto dôležitých rolách aspoň dobrý nás niekedy stojí veľa úsilia. Keď sa však budeme vyvarovať nasledujúcich chýb, ktoré majú na partnerské spolužitie a fungovanie rodiny neblahý vplyv, môže nám to v našej snahe byť lepším rodičom a... Celý článok »

Test: Späť do zamestnania: Máte na to?

Zvažujete návrat do práce? Zároveň však stále trochu váhate, či ste na to vy aj vaša rodina skutočne pripravení? Spravte si náš test. Pomôže vám nájsť odpoveď, či je naozaj vhodný čas vrátiť sa späť z detských ihrísk do kancelárie a vymeniť domáci... Celý článok »

Otcovia, buďte aktívni

ROZHOVOR: Martin Jára je zaujímavý a inšpiratívny muž. Otec štyroch detí, psychológ a publicista stojí na čele Ligy otvorených mužov. S Babywebom sa porozprával o otcoch a otcovstve. Celý článok »

Syndróm ideálnej matky

Všetky ženy majú nejakú ideálnu predstavu, aké vlastnosti má mať matka a ako má vyzerať jej vzťah s dieťaťom. Základom tejto predstavy sú skúsenosti s matkou z vlastného detstva, pozorovanie matiek v blízkom okolí a aj vyjadrenia odborníkov v... Celý článok »

Rodičmi ste byť neprestali

… i keď ste rozvedení. Ak to nezvládnete, dá sa predpokladať, že situáciu nezvládnu ani vaše deti. Predstavte si, že vám niekto veľmi ublížil. Niekto, koho ste milovali, s kým ste si založili rodinu, narodili sa vám deti... Teraz toho človeka... Celý článok »

Čo za nás dokáže urobiť agentúra?

Dnes už nie je nič výnimočné presunúť bežné povinnosti na profesionálov. Upratať, ožehliť košele, vyzdvihnúť lieky v lekárni alebo nakúpiť cez internet. Väčšinu z týchto úkonov za vás môže urobiť špecializovaná agentúra. Celý článok »

Dieťa

Progres zaznamená aj vývoj reči u detí. Na začiatku tohto obdobia dokáže napodobniť zvuky zvierat, prípadne pozná jednoduché slová ako mama, tata, daj. Trojročné dieťa už ovláda reč natoľko, že vie časovať a skloňovať. Oneskorený vývin reči môže... Celý článok »

Žena

V stredoveku sa začalo postavenie ženy v spoločnosti meniť a smerom k dvadsiatemu storočiu nastal v postavení ženy veľký obrat. Ženám bolo priznané volebné právo a začala sa ich emancipácia, aj keď na bedrách väčšiny žien stále zostáva... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené