25. 5. 2017  |  Meniny: Urban

sací reflex

Prečo bábätká čkajú a ako ich čkavky zbaviť?

Bábätká sa rôzne „škľabia“, zívajú a robia ďalšie veci, ktoré nám pripadajú rozkošné. Lenže niekedy je ťažké zistiť, či to všetko, čo robia, je bežnou súčasťou vývoja. Vyzerať sladko a roztomilo môžu bábätká aj pri čkaní a my sa ani v tomto prípade neubránime otázke: „Je to normálne?“  Celý článok »

Neprávom zatracovaný cumlík

Hniezdo mikróbov. Kaziteľ spánku. Brzda pri rozprávaní. Na úkor cumlíka alebo palca sa už roky sypú nepriestrelné kritiky. V poslednom čase však čím ďalej, tým viac pediatrov priznáva týmto pomocníkom nenahraditeľný prínos. Ako pri všetkom, aj tu... Celý článok »

Petra v 33. tt: Malý štikútko

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň ubehol ako voda a už nám beží číslo tridsaťtri. Štyri dni z týždňa v znamení porád a zaúčania, teda celodenného rozprávania a rozmýšľania. Kedysi by som sa nad tým ani nepozastavila, tentoraz ma to už ozaj trochu... Celý článok »

Dojčenie dvojčiat

Ak matku čaká dojčenie iba jedného dieťatka, najskôr to vopred nijako špeciálne nerieši. V prípade dvoch detí však už isté obavy a otázky má. Budem mať dostatok mlieka pre obidve? Ako zvládnem kŕmenie? Prečítajte si, ako je to s dojčením dvojčiat.... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené