26. 3. 2017  |  Meniny: Emanuel

rodičovský príspevok

Tehuľka Andrea v 33. týždni: Také maličké...

TEHUĽKA LIVE! ANDREA Konečne mám za sebou celkom dobrý týždeň. Síce náročný, ale nič mimoriadne sa nedialo. V pondelok som šla s Tomáškom na kontrolu, chvalabohu mu antibiotiká zabrali a horúčky klesli. Doktorka však nakázala ostať doma ešte týždeň. Ani sa nečudujem, keďže ešte stále bral... Celý článok »

Rodičovský príspevok, aký bol

Dvojaký meter pri určovaní výšky rodičovského príspevku, ktorý zaviedla predošlá „Ficova vláda“, bol v uplynulých dňoch zrušený. Od 1. januára 2011 bude na Slovensku platiť jednotná sadzba rodičovského príspevku. Túto sumu predstavuje 190 EUR.... Celý článok »

Prechod z materskej na rodičovskú dovolenku

Ak prechádzate z materskej na rodičovskú, musíte urobiť niekoľko dôležitých vecí. Tieto povinnosti sa často menia, preto prinášame aktuálne informácie. Poradíme vám čo, kde a ako vybaviť, tak aby ste neprišli o žiadne výhody a všetko prebehlo bez... Celý článok »

Príspevok na starostlivosť o dieťa

Mamičkám, ktoré sa rozhodli ísť od januára do práce, zaplatí výdavky za jasle či opatrovateľku pre ich dieťatko štát. Viete, za akých podmienok a kde si môžete tento príspevok vybaviť? Baby-web vám poradí. Celý článok »

Samoživitelia – osamelí rodičia

Pod pojmom samoživitelia rozumieme slobodných, opustených, rozvedených alebo ovdovených rodičov, ktorí sa sami starajú o dieťa. Pojem „osamelosť“ znamená, že takýto rodičia žijú v jednej domácnosti spoločne s deťmi, avšak bez partnera. Ich... Celý článok »

Materský príspevok

Poistenka, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní. Do obdobia 270 dní sa nezapočítava obdobie výkonu služby policajta,... Celý článok »

Rodičovský príspevok

je štátna sociálna dávka, ktorou štát prispieva rodičovi na zabezpečovanie riadnej starostlivosti (primeraná výživa, hygiena a dodržiavanie preventívnych prehliadok ) o dieťa do troch rokov veku dieťaťa, s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom... Celý článok »

Otec na rodičovskej dovolenke

Po novelizácii Zákonníka práce má i otec dieťaťa právo starať sa o svoje narodené dieťa, a to takmer za rovnakých podmienok ako jeho matka. Otcovi musí na jeho žiadosť zamestnávateľ podľa § 169 Zákonníka práce poskytnúť rodičovskú dovolenku, a to... Celý článok »

Rodičovská dovolenka

Ako uvádza § 169 Zákonníka práce, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnankyni (zamestnancovi) na ich žiadosť na prehĺbenie starostlivosti o dieťa rodičovskú dovolenku. Matke dieťaťa sa rodičovská dovolenka poskytuje po skončení materskej... Celý článok »

Rodičovský získajú iba nepracujúci

Ak sa rozhodnete do zamestnania vrátiť skôr ako dieťa dovŕši tri roky, budete musieť dokladovať náklady na starostlivosť o dieťa. Rodič si od januára môže vybrať medzi príspevkom na starostlivosť o dieťa (ak pracuje) alebo rodičovským príspevkom ... Celý článok »

Bábätko

Po tomto období až do konca prvého roku života, sa už bábätko nazýva kojenec alebo dojča. Ideálna dojčenská výživa je materské mlieko, ktoré zabezpečí dieťaťu všetky potrebné látky a ešte aj podporuje jeho imunitu. Ak nie je kojenie možné, je na... Celý článok »

Rodina

Štát sa snaží pomôcť rodinám dávkami ako sú rodičovský príspevok alebo príspevok pri narodení dieťaťa, ktoré aspoň trochu vykryjú finančné náklady mladým rodinám. V prípadoch, keď zlyhávajú rodičia alebo sú také okolnosti, je možná aj náhradná... Celý článok »

Kariéra a financie

Materská dovolenka, je určená výhradne mamičkám. Po jej skončení sa však začína rodičovská dovolenka a na tú môže nastúpiť aj otec dieťaťa. Počas tejto doby mu bude vyplácaný rodičovský príspevok. Aj po nástupe do zamestnania to nezvyknú mať... Celý článok »

Žena

V stredoveku sa začalo postavenie ženy v spoločnosti meniť a smerom k dvadsiatemu storočiu nastal v postavení ženy veľký obrat. Ženám bolo priznané volebné právo a začala sa ich emancipácia, aj keď na bedrách väčšiny žien stále zostáva... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené