25. 5. 2017  |  Meniny: Urban

rodičovská dovolenka

Materská – ktoré mamičky majú nárok?

Materská dávka je vyplácaná tesne pred pôrodom a niekoľko týždňov po ňom. Spolu s rodičovským príspevkom a prídavkom na dieťa tvorí dané obdobie súčasť príjmu mamičiek na materskej a rodičovskej dovolenke. Nie všetky mamičky majú nárok na materské. My sme pre vás zisťovali, či patríte medzi tie,... Celý článok »

Samoživitelia – osamelí rodičia

Pod pojmom samoživitelia rozumieme slobodných, opustených, rozvedených alebo ovdovených rodičov, ktorí sa sami starajú o dieťa. Pojem „osamelosť“ znamená, že takýto rodičia žijú v jednej domácnosti spoločne s deťmi, avšak bez partnera. Ich... Celý článok »

Otec na rodičovskej dovolenke

Po novelizácii Zákonníka práce má i otec dieťaťa právo starať sa o svoje narodené dieťa, a to takmer za rovnakých podmienok ako jeho matka. Otcovi musí na jeho žiadosť zamestnávateľ podľa § 169 Zákonníka práce poskytnúť rodičovskú dovolenku, a to... Celý článok »

Kariéra alebo materstvo?

Materstvo je to najkrajšie, čo môže ženu postretnúť. Veľa žien pochopí až po pôrode, že miniatúrne stvorenie je tým pravým zmyslom života, ktorý predtým márne hľadali. Honba za úspechom, výsledky, kariéra, to všetko sú veci pominuteľné a ak sme... Celý článok »

Kedy zadovážiť dieťaťu psa?

Manželia sa často rozhodnú pre psa ešte skôr, ako majú dieťa. Pes potom zaujme postavenie podobné tomu, aké mávajú deti – je závislý od starostlivosti ľudí, pán a pani sú jeho sociálnymi partnermi. Všetok ich voľný čas sa často riadi potrebami psa... Celý článok »

Rodičovská dovolenka

Ako uvádza § 169 Zákonníka práce, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnankyni (zamestnancovi) na ich žiadosť na prehĺbenie starostlivosti o dieťa rodičovskú dovolenku. Matke dieťaťa sa rodičovská dovolenka poskytuje po skončení materskej... Celý článok »

Bábätko

Po tomto období až do konca prvého roku života, sa už bábätko nazýva kojenec alebo dojča. Ideálna dojčenská výživa je materské mlieko, ktoré zabezpečí dieťaťu všetky potrebné látky a ešte aj podporuje jeho imunitu. Ak nie je kojenie možné, je na... Celý článok »

Kariéra a financie

Materská dovolenka, je určená výhradne mamičkám. Po jej skončení sa však začína rodičovská dovolenka a na tú môže nastúpiť aj otec dieťaťa. Počas tejto doby mu bude vyplácaný rodičovský príspevok. Aj po nástupe do zamestnania to nezvyknú mať... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené