26. 3. 2017  |  Meniny: Emanuel

prvý krok

Chceli by sme dieťatko, ale…

Aj keď sa veľmi snažíme, stále sa nám to nedarí.“ Tieto slová počúvajú odborní lekári v poslednom čase čoraz častejšie. O neplodnosti ľudského páru môžeme hovoriť vtedy, ak po dvoch rokoch pravidelného a nechráneného styku partnerka neotehotnie. Celý článok »

Nechcem byť ako moja matka

„Pri najmenšom probléme kričí“, „každé ráno musím piť čierny čaj, aj keď ho neznášam“, „musím chodiť na balet, hoci mi to vôbec nejde.“ To sú postrehy mladej ženy, ktorá si už od strednej školy zapisovala, čo jej prekáža na vlastnej matke. Prečo?... Celý článok »

Zázračné masáže bábätiek

Vedieť dotykmi prejaviť lásku je pre vaše bábätko to najdôležitejšie, čo mu, samozrejme okrem jedla, môžete poskytnúť. Jedným zo spôsobov, ako sa to naučiť správne, sú kurzy masáží bábätiek. Celý článok »

Čo nám sny hovoria?

Snom sa odnepamäti prikladala mystická sila. V posledných päťdesiatich rokoch sa o výklad snov zaujímajú aj odborníci – psychológovia a vedci. Aj ich prenasleduje základná otázka – dokážu nám sny skutočne niečo povedať? Celý článok »

Ako zvládať stres?

„Stres je stav prežívanej nerovnováhy medzi požiadavkami prostredia a možnosťami danej osoby,“ uvádza encyklopédia. Stres je duševný stav vyvolávaný rôznymi podnetmi, čiže stresormi. Celý článok »

Líčenie po pôrode

Tak to je naozaj zhon. V prvých týždňoch na seba veľa času asi mať nebudete, no predsa len by ste pre samu seba nejakú tú chvíľku mali nájsť. Je veľmi dôležité dodržiavať pestovanie pleti. Časom bude treba zmeniť krém a spevňujúcu a revitalizačnú... Celý článok »

Vývin bábätka

Ako sa dojča učí ovládať svoje telo začíname rozmýšľať ako naučiť dieťa na nočník. Neskôr sa už ako batoľa odváži urobiť prvý krok. Po roku sa už vývoj reči u detí dostáva do úžasného stavu, keď sa dá s dieťaťom komunikovať. Oneskorený vývin reči... Celý článok »

Bábätko

Po tomto období až do konca prvého roku života, sa už bábätko nazýva kojenec alebo dojča. Ideálna dojčenská výživa je materské mlieko, ktoré zabezpečí dieťaťu všetky potrebné látky a ešte aj podporuje jeho imunitu. Ak nie je kojenie možné, je na... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené