26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

priebeh tehotenstva

50 odtieňov tehotenstva

KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »

V 20. týždni to prišlo...

KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »

Výživa tehotných

Počas tehotenstva dochádza v matkinom tele k veľkým zmenám. Žena musí zaistiť výživu pre plod, aby správne rástol, zároveň sa zväčšujú niektoré časti jej tela, napríklad maternica a prsníky. Zvyšuje sa objem kolujúcej krvi a pod vplyvom... Celý článok »

Výživa v tehotenstve

Dôraz na správnu výživu sa dnes dostáva do popredia záujmu nielen nastávajúcich mamičiek, ale aj širokej verejnosti. Správna a vhodná výživa je totiž jeden z faktorov, ktoré môžu zásadným spôsobom ovplyvniť priebeh tehotenstva a zdravotný stav... Celý článok »

Vek verzus otehotnenie

Vek nie je žiadna kontraindikácia. Rovnakým rizikom môže byť príliš nízky aj príliš vysoký vek. Z biologického hľadiska optimálny vek pre materstvo je rozmedzie dvadsiateho a tridsiateho roku života. Celý článok »

Nehormonálna podpora plodnosti

Snaha o bábätko je v súčasnosti veľmi často riešeným problémom. Zúfalé partnerské páry vyhľadávajú akúkoľvek osvedčenú radu, ktorá by im pomohla k vytúženému bábätku. Podporiť ich snahu môže dostatočný príjem niektorých niektorých vitamínov a... Celý článok »

Ako pomôcť otehotneniu

„Až oslávim tridsiatku, budem mať bábätko,“ hovorila Oľga od svojich dvadsiatich dvoch rokov. O bábätko sa s manželom začali snažiť už v deň jej narodenín. Celý následujúci rok sa jej však otehotnieť nepodarilo. Celý článok »

Ste tehotná? Najprv sa mení vaša psychika

Tehotenstvo, pôrod a materstvo znamenajú pre ženu veľkú životnú zmenu, a to nielen fyzickú, ale aj duševnú. Mení sa jej nielen telo, ale pod vplyvom hormónov dochádza aj k psychickým zmenám. Žena prežíva všetko okolo seba veľmi emotívne. Z... Celý článok »

Som matka – kedy som si to uvedomila?

Ste mamička? Kedy ste si to prvýkrát uvedomili? Bolo to už počas tehotenstva, alebo tá chvíľa ešte ani nenastala, lebo veci sa jednoducho dejú? O svoje spomienky a pocity sa s nami podelili rôzne „mamy“ – mamičky aj babičky. Možno sa vám budú zdať... Celý článok »

Poradne pre tehotné - úvod

Žena by mala navštíviť svojho gynekológa dva až tri týždne po vynechaní menštruácie. Ak sa tehotenstvo potvrdí, bude sledovaná v tehotenskej poradni. Poradne sa uskutočňujú v ambulancii gynekológa, ktorý má pre nastávajúce mamičky zvyčajne... Celý článok »

Priebeh tehotenstva

Tehotenstvo je jedinečná etapa v živote každej ženy právom považovaná za naplnenie zmyslu jej biologickej podstaty. Dochádza pri nej k zázraku počatia. Dar života je zlomová udalosť v živote každej rodiny. Celý článok »

Úrazy v tehotenstve

Úrazy v tehotenstve nie sú, našťastie, príliš časté, a to vďaka tomu, že sú tehotné ženy opatrnejšie. Medzi veľmi vzácne patria športové úrazy, naopak, pribúda úrazov pri dopravnej nehode. Pripadá na ne asi sedemdesiat percent všetkých ťažkých... Celý článok »

Ste tehotná? Najprv sa mení vaša psychika

Tehotenstvo, pôrod a materstvo znamenajú pre ženu veľkú životnú zmenu, a to nielen fyzickú, ale aj duševnú. Mení sa nielen jej telo, ale pod vplyvom hormónov dochádza aj k psychickým zmenám. Žena prežíva všetko okolo seba veľmi emotívne. Z... Celý článok »

Cigareta – nepriateľ mužskej plodnosti

Nie je žiadne tajomstvo, že fajčenie má negatívny vplyv nielen na plodnosť žien, ale aj mužov. Tabakový dym totiž obsahuje okrem nikotínu a dechtu aj mnoho ďalších toxických látok, napríklad kyanid, arzén alebo oxid uhličitý. Celý článok »

Stránky

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené