26. 3. 2017  |  Meniny: Emanuel

polievky

Doprajte svojmu telu očistu

Príroda sa práve v týchto letných mesiacoch ukazuje v plnej kráse, preto sa inšpirujte a zahoďte všetky starosti za hlavu. Ponúkame vám štyri osvedčené zbrane: slniečko, prírodné vitamíny, pohyb, ale i detoxikáciu. Celý článok »

Ako sa pripraviť na škôlku

Hovoríte si, pripraviť sa na písomku, na testy z autoškoly, športové súťaže… ale pripraviť sa na škôlku? Nebojte sa – nemusíte kupovať a čítať drahé knihy ani navštevovať špeciálne kurzy či sa s dieťaťom bifľovať nejaké poučky. Je to oveľa... Celý článok »

Za dieťaťom s jedlom nebehajme

Aj váš drobec si vyberá len niektoré dobroty a ostatné jedlo odmieta? Pozor na to.„Na začiatku býva dobrý úmysel rodičov, na konci však nevhodný stravovací návyk dieťaťa, ktorý sa len veľmi ťažko odstraňuje,“ varuje MUDr. Pavel Neugebauer,... Celý článok »

Čím nakŕmiť malé dieťa?

Najlepšou stravou pre maličké deti je určite materské mlieko. Obsahuje všetky potrebné látky na zabezpečenie zdravej výživy a buduje prirodzenú obranyschopnosť detského organizmu. Lenže niektoré mamičky dojčiť nemôžu, a tak musia hľadať náhradu. A... Celý článok »

Tichý zabijak miluje soľ

„Zabudla si osoliť?“ ohŕňa nos nad maminou polievkou bacuľatý Peťko a namiesto polievky sa mu pred očami vznáša poriadne slaný hamburger s pollitrom kokakoly... To nie je obrázok zo zlého filmu, ale, žiaľ, častá realita slovenských rodín. Celý článok »

Nutričná terapeutka radí (8)

MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! Je dieťa príliš vyberavé a je ochotné jesť len niektoré druhy potravín? Alebo neje skoro vôbec? A čo deti s potravinovou alergiou alebo s diabetom? Aké sú ich možnosti? Dozviete sa to v poradni nutričnej terapeutky Aleny... Celý článok »

BABY LIVE! Matej (55): Rád sa predvádza

Opäť som sa utvrdila v tom, že Maťko je rád stredobodom pozornosti. Strašne ho baví predvádzať sa. Tentoraz sa poriadne ukazoval pred malou slečinkou – Evkou. Bolo to celkom zábavné. Podobne zábavné sú aj nové Matejove slovíčka. Celý článok »

Pozor na popáleniny – prvá pomoc

Najčastejšou príčinou popálenín malých detí je oparenie horúcou tekutinou. Nebezpečná je už teplota nad 50 °C (v šesťdesiatstupňovej neudržíte ruku). Ďalšou príčinou býva kontakt s horúcim predmetom. Celý článok »

Bezlepkový začiatok

V súčasnosti nie je výnimkou rodina, kde má dieťa bezlepkovú diétu. Možno patríte k mamičkám, ktoré sa nedávno dozvedeli, že vaše dieťa trpí chorobou, ktorá vyžaduje celoživotné dodržiavanie prísnej bezlepkovej diéty Celý článok »

Jedálny lístok pre tehotné

Optimálne by strava tehotných žien mala obsahovať 2 700 kalórií, 90 g bielkovín, 100 g tukov a 360 g sacharidov. S postupujúcim tehotenstvom a so zväčšovaním plodu sa menia nároky na výživu. Celý článok »

Ste smädní? Nezabúdajte na pitný režim

Keď ste smädní, telo vám signalizuje, že stratilo už dve percentá zo svojej zvyčajnej hmotnosti a chýbajú mu tekutiny. Preto treba piť skôr, ako smäd príde. Nielen v horúcom lete je totiž možné spôsobiť si nedostatočným prísunom tekutín prehriatie... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené