26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

osvojenie dieťaťa

Som nájdenec z Hniezda záchrany

Tento rok uplynie rovných jedenásť rokov, keď na Slovensku vzniklo prvé novodobé Hniezdo záchrany. Aj po rokoch vyvolávajú Hniezda záchrany rad otáznikov. Deti z Hniezda záchrany sa nikdy nedozvedia, kde sú ich skutočné korene. Do akej miery je dôležité poznať svojich predkov? Celý článok »

Na ceste k osvojeniu dieťaťa

Nie vo všetkých manželstvách chcú obaja partneri potomstvo, ale prevládajú také, kde po deťoch túžia. Niekedy to však „nejde“ a bocian nepriletí. Vtedy príde čas premýšľať nad osvojením. Čo v takýchto prípadoch hovoria paragrafy? Celý článok »

Máme pre vás dievčatko

Je to už viac než desať rokov, no aj tak si na ten deň presne pamätám. Sedela som v zamestnaní, bežná rutina. „Máme pre vás trojmesačné dievčatko, ozvalo sa v slúchadle a svet sa začal točiť inak,“ spomína Petra na chvíľu, ktorá jej život otočila... Celý článok »

Mýtus o adopcii homosexuálnymi pármi

Po prečítaní článku „Adopcia homosexuálnymi pármi“ mi nedá, aby som sa k pár veciam nevyjadrila. Som obyčajná čitateľka babyweb.sk a nestojím za žiadnou organizáciou alebo združením, preto chápte tento názor ako čiste osobný. Aj keď samotný článok... Celý článok »

Adopcia homosexuálnymi pármi?

„Už päť rokov žijem so svojou priateľkou a rady by sme mali úplnú rodinu. Na adopciu ale nemáme nárok, hľadáme preto vhodného darcu pre umelé oplodnenie, aby sa aspoň jedna z nás stala matkou,“ zveruje sa Hanka. Celý článok »

Osvojenie dieťaťa

V ostatnom čase, žiaľ, narastá počet manželstiev, ktoré napriek všetkému úsiliu lekárov zostávajú bezdetné. Na druhej strane u nás máme zariadenia (detské domovy, dojčenské ústavy), ktoré sa starajú o deti, o ktoré rodičia neprejavujú záujem alebo... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené