27. 5. 2017  |  Meniny: Iveta

osvojenie

Je dobré hovoriť na dieťa dvomi jazykmi?

Cestovanie, práca či štúdium v zahraničí. To všetko sú možnosti dneška. Aby sme ich však mohli naplno využiť, potrebujeme sa dohovoriť v cudzom jazyku. Možno nám samým išlo ich učenie v dospelosti ťažko, a preto zvažujeme ako učiť našu ratolesť jazyk už odmalička. Celý článok »

Za dieťaťom s jedlom nebehajme

Aj váš drobec si vyberá len niektoré dobroty a ostatné jedlo odmieta? Pozor na to.„Na začiatku býva dobrý úmysel rodičov, na konci však nevhodný stravovací návyk dieťaťa, ktorý sa len veľmi ťažko odstraňuje,“ varuje MUDr. Pavel Neugebauer,... Celý článok »

Som nájdenec z Hniezda záchrany

Tento rok uplynie rovných jedenásť rokov, keď na Slovensku vzniklo prvé novodobé Hniezdo záchrany. Aj po rokoch vyvolávajú Hniezda záchrany rad otáznikov. Deti z Hniezda záchrany sa nikdy nedozvedia, kde sú ich skutočné korene. Do akej miery je... Celý článok »

Na ceste k osvojeniu dieťaťa

Nie vo všetkých manželstvách chcú obaja partneri potomstvo, ale prevládajú také, kde po deťoch túžia. Niekedy to však „nejde“ a bocian nepriletí. Vtedy príde čas premýšľať nad osvojením. Čo v takýchto prípadoch hovoria paragrafy? Celý článok »

Adopcia homosexuálnymi pármi?

„Už päť rokov žijem so svojou priateľkou a rady by sme mali úplnú rodinu. Na adopciu ale nemáme nárok, hľadáme preto vhodného darcu pre umelé oplodnenie, aby sa aspoň jedna z nás stala matkou,“ zveruje sa Hanka. Celý článok »

Osvojenie dieťaťa

V ostatnom čase, žiaľ, narastá počet manželstiev, ktoré napriek všetkému úsiliu lekárov zostávajú bezdetné. Na druhej strane u nás máme zariadenia (detské domovy, dojčenské ústavy), ktoré sa starajú o deti, o ktoré rodičia neprejavujú záujem alebo... Celý článok »

Adopcia

Každý žiadateľ sa musí najskôr zapísať do zoznamu žiadateľov o osvojenie. Adoptívnymi rodičmi sa môžu stať manželia, ale aj jednotlivec. Dôležitú rolu hrajú pomery, v akých žije. Žiadatelia musia mať stabilné bytové, materiálne aj finančné... Celý článok »

Chcem dieťa

Ovulácia a plodné dni Spravili by ste všetko pre deti, ale oplodnenie prirodzenou cestou neprichádza. Naučíme vás poznať svoje telo, rozoznať plodné a neplodné dni, ako použiť ovulačný test a zorientujeme vás aké ovulačné testy nájdete na... Celý článok »

Rodina

Štát sa snaží pomôcť rodinám dávkami ako sú rodičovský príspevok alebo príspevok pri narodení dieťaťa, ktoré aspoň trochu vykryjú finančné náklady mladým rodinám. V prípadoch, keď zlyhávajú rodičia alebo sú také okolnosti, je možná aj náhradná... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené