3. 12. 2016  |  Meniny: Oldrich

očkovanie proti chrípke

Ako liečime chrípku a prechladnutie v tehotenstve

Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša kvapôčkovou infekciou a má veľmi krátku inkubačnú lehotu. Zvyčajne sa prvé príznaky dostavia do niekoľkých hodín, vo vzácnych prípadoch do niekoľkých dní. Medzi hlavné prejavy chrípky patrí zvýšená teplota, nádcha, kašeľ, bolesti hlavy, svalov a kĺbov. Celý článok »

Kedy sa báť teploty v tehotenstve

Nos červený od nádchy, škrabanie v hrdle, pocit zimy a mierna bolesť hlavy. Najradšej by ste nechali všetko tak, prehltli liek a zahrabali sa do perín. Ak ste však tehotná, musíte si dať pozor i na to, čo vyzerá ako banalita.  Celý článok »

Zatočte s chrípkou!

Chrípková epidémia prichádza pravidelne v zimných mesiacoch. Každý rok na ňu ochorejú takmer dva milióny Slovákov, z toho viac ako tretina je detí. Neliečená chrípka môže spôsobiť vážne zdravotné komplikácie. Viete ako sa pred ňou ubrániť? Celý článok »

Ponechať očkovanie na vôľu rodičov?

Očkovanie proti pneumokokovej nákaze čaká na svoje uzákonenie. Ak sa tak stane, bude to prelomová udalosť – rodičia si o tom, či dieťa dajú zaočkovať, rozhodnú sami. Spýtali sme sa niekoľkých pediatrov, či by sa táto dobrovoľnosť mala týkať aj... Celý článok »

Očkovanie - komplexný prehľad

Očkovanie chráni dieťa pred ťažkými nákazlivými chorobami. Pri očkovaní sa do tela dostáva očkovacia látka, vakcína, ktorá obsahuje oslabené, mŕtve zárodky alebo čiastočky (napríklad obalov) danej choroby. Priamo chorobu nevyvolá, ale prinúti... Celý článok »

Zdravie bábätka

Okrem týchto bežných javov však vaše bábätko môže byť naozaj choré. Najčastejšie sú ochorenia dýchacích ciest a hnačka u detí, ktorá môže mať rôzne príčiny. Vysoká teplota u detí signalizuje, že ochorenie môže byť závažnejšie, hlavne keď trvá... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené