26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

neplodnosť

Neplodnosť a stres

Túžba byť rodičom je silná pre väčšinu žien a mužov. Nemožnosť počať vlastné dieťa sa dotýka všetkých aspektov ľudského života. Ovplyvňuje, ako človek sám seba vníma, aký je jeho vzťah k druhým ľuďom a jeho životnú perspektívu. Výskumy opakovane potvrdzujú, že neplodnosť býva zdrojom veľkého... Celý článok »

Ako sa lieči nezostúpený semenník?

OTÁZKA TÝŽDŇA Máme 14-mesačného chlapčeka a má nezostúpený jeden semenník. Boli sme s ním na detskej chirurgii a urobili mu ultrazvuk, podľa ktorého lekár skonštatoval, že semenník nevidí. Potom naplánovali operáciu so správou, že hospitalizácia... Celý článok »

Čo spôsobuje neplodnosť?

Príčiny neplodnosti sa spájajú s civilizačnými vplyvmi, teda s fajčením, alkoholom, nezdravou stravou a so stresom. Všetky tieto faktory vedú k ukladaniu jedovatých látok v organizme, ktoré narúšajú hormonálny aj imunitný systém. Celý článok »

Neplodnosť a psychika

Neplodnosť (sterilita) je stav, keď v prípade páru, ktorý má pravidelný pohlavný styk, nepríde do jedného roka k otehotneniu. Na Slovensku sa tento problém týka každého siedmeho páru. Celý článok »

Recept na počatie? Optimizmus

Radí vedúci centra umelého oplodnenia:"To, čo robíme, je vlastne úplne neprirodzené. Zasahujeme do základnej fyziológie ľudskej reprodukcie. Nútime vaječníky, aby v nich dozrel väčší počet vajíčok, riskujeme viacpočetné tehotenstvo, lebo zavádzame... Celý článok »

Keď imunita bráni počatiu

Terčom pozornosti imunitnej sústavy nie sú len choroboplodné zárodky, ale všetko, čo je pre telo cudzorodé. Pre lekárov vykonávajúcich transplantácie nie je najväčší problém prišiť pacientovi cudziu obličku, ale presvedčiť jeho telo, aby ju jeho... Celý článok »

Máme nový Babyweb!

Milé ženy! Zrodil sa nový Babyweb.sk! Veríme, že sa nám ho s vašou pomocou podarilo vyladiť tak, že sa vám z neho nebude chcieť odchádzať. A ak áno, tak len preto, že vaše bábätko sa práve rozhodlo narodiť alebo sa vaše už narodené dieťa, partner... Celý článok »

Čo obliekame svojim deťom?

Dnes už asi nikto nepochybuje o tom, že deťom treba obliekať kvalitné a bezpečné oblečenie. Niekedy však nestačí zrak a čuch, aby sme odhalili všetky nástrahy. Na čo si teda dať pozor? Celý článok »

Chceli by sme dieťatko, ale…

Aj keď sa veľmi snažíme, stále sa nám to nedarí.“ Tieto slová počúvajú odborní lekári v poslednom čase čoraz častejšie. O neplodnosti ľudského páru môžeme hovoriť vtedy, ak po dvoch rokoch pravidelného a nechráneného styku partnerka neotehotnie. Celý článok »

Komplikácie pri IVF

Od začiatkov IVF v 80. rokoch minulého storočia sa cesta IVF výrazne zjednodušila. Prvé IVF sa realizovali odberom vajíčok počas operácie, kedy sa otváralo bruško. Takisto vkladanie embrya bolo komplikovanejšie, jednak sa vkladalo do maternice... Celý článok »

Muži sa prestávajú milovať

alebo Pozor na nudu v posteli „Muži sa odmietajú milovať, a tým i plodiť deti. Svoju sexuálnu energiu vybíjajú vo fitcentrách alebo pri iných športoch a o sexuálny život strácajú záujem,“ tvrdí psychologička Tamara Cenková. „Pár som ich dokonca... Celý článok »

Mužská neplodnosť prudko stúpa

Mužská neplodnosť sa pomaly stáva epidémiou. Kvalita spermií klesla počas uplynulých päťdesiatich rokov tak významne, že Svetová zdravotnícka organizácia WHO dokonca musela niekoľkokrát upravovať kritériá, podľa ktorých sa zdravá spermia posudzuje. Celý článok »

Neplodnosť ako dôsledok endometriózy

Plodnosť žien môže ohroziť i obávaná endometrióza, ktorá je civilizačnou chorobou dneška. Zrasty, vzniknuté vďaka nej vám, môžu spôsobiť okrem neplodnosti aj nemalé ťažkosti včítane veľkých bolestí. Celý článok »

Prestávajú sa muži milovať?

„Muži sa odmietajú milovať a tým i plodiť deti. Svoju sexuálnu energiu vybíjajú vo fitcentrách alebo pri iných športoch a o sexuálny život strácajú záujem,“ tvrdí psychologička Tamara Cenková. „Zopár som ich dokonca počula prehlásiť, že robiť deti... Celý článok »

Prečo nám spermie ubúdajú?

Podľa fínskych vedcov sa každý rok znižuje počet spermií o 2 % u mužov rovnakého veku. Ako to, že my, fyzicky silnejšia časť pohlavia, máme problém čoraz častejšie s niečím takým malým, ako sú spermie? Prečo ich máme málo, keď stačí jediná na... Celý článok »

Zabudnite na oplodnenie

Bežná široká verejnosť vie, žena najľahšie otehotnie približne uprostred dvoch menštruácií. Práve vtedy sa totiž z vaječníka uvoľňuje vajíčko. Tejto udalosti sa hovorí ovulácia a maximálna šanca otehotnenia v týchto dňoch sa využíva napríklad pri... Celý článok »

Stránky

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené