25. 1. 2017  |  Meniny: Gejza

mená

Teš sa, budeš mať bračeka

Radostné očakávanie druhého dieťaťa býva často pokazené neveľmi nadšenou reakciou malého jedináčika na túto zásadnú zmenu v rodine. Na túto prevratnú udalosť ho treba citlivo pripraviť.  Celý článok »

Symbolické spoznávanie sveta

Mozog dieťaťa sa stále vyvíja a deje sa to lepšie, keď má dieťa správny prísun vhodných podnetov a informácií. V batoľacom veku nastáva obdobie, keď dieťa dokáže spoznávať svet nepriamo – pomocou predstáv a symbolov. To je preň veľmi dôležité a... Celý článok »

Pôrodný plán

Naplánovať sa dá dovolenka pri mori alebo nákup. Je však možné dopredu naplánovať vec takú nepredvídateľnú, akou je pôrod? Presný priebeh narodenia vášho bábätka riadi, samozrejme, príroda. Vy doň môžete zasiahnuť práve tým, že si vopred určíte,... Celý článok »

Bábätko po internete

VÁŠ PRÍBEHU nás výber prebiehal v podstate bez problémov. Manžel našiel na internete stránku s menami a podľa dátumu, kedy sa má naše bábätko narodiť, vyfiltroval dievčenské a chlapčenské mená , ktoré sa hodia k danému znameniu.Mená sme hodnotili... Celý článok »

Stále čakám na znamenie

VÁŠ PRÍBEHUž ako malé dieťa som mala jasno, ako sa bude volať môj syn, o ktorom som si bola istá, že ho raz budem mať, aj keď v našej rodine sa vyskytujú iba dievky. Buď to bude Patrik alebo Dávid. Celý článok »

Ivanka mi nahradila mamu

VÁŠ PRÍBEH Otehotnela som plánovane začiatkom roka 2008. Keď som bola asi v treťom mesiaci a všetko bolo v poriadku, s priateľom sme sa rozhodli ten môj „iný stav“ oznámiť budúcim babičkám a dedkom. Celý článok »

Pupočníková krv

Pupočníková krv je krv, ku ktorej sa môžeme dostať iba raz za život, a to pri pôrode. Získava sa odberom zo žily v pupočníkovej šnúre, respektíve zo žíl priamo v placente, tesne po pôrode dieťaťa. Vzácna je preto, lebo sa v nej nachádzajú kmeňové... Celý článok »

Jedno krstné meno sa už mnohým máli

Meno a priezvisko, to je v dnešnej dobe málo. Ľudia svojim ratolestiam čoraz častejšie doprajú aj druhé či tretie krstné meno. V posledných rokoch rodičia s menami svojich detí vo všeobecnosti viac experimentujú. Na Slovensku sa objavujú exotické... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené