27. 5. 2017  |  Meniny: Iveta

koláče

Čo zabaliť deťom do školy na desiatu?

To je otázka, ktorú si večer alebo ráno kladú matky školákov. Desiata má byť pestrá, aby bola lákavá, zakaždým iná, aby sa neprejedla, vyvážená, aby dieťa nebolo podvyživené, a zdravá, aby dieťa malo dostatok vitamínov. Vlastne je to celá veda. Poradíme vám, čo zabaliť deťom na desiatu, aby nad... Celý článok »

Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »

Zdravé dobroty pre nastávajúce mamičky

Konzumovať v tehotenstve zdravú, vyváženú stravu je veľmi dôležité. Lenže pri príprave pokrmov a niečoho „na zahryznutie“ niekedy dochádzajú nápady. Máme pre vás niekoľko zdravých tipov, ktoré určite potešia vaše „tehotné“ chuťové poháriky.  Celý článok »

Čo zabaliť deťom do školy na desiatu?

Večná otázka, ktorú si večer alebo ráno kladú matky školákov. Desiata má byť pestrá, aby sa dieťaťu páčila, zakaždým iná, aby sa neprejedla, vyvážená, aby dodala všetky potrebné živiny, a zdravá, aby sa dieťa dobre vyvíjalo. Keď sa to tak vezme,... Celý článok »

Keď je túžba po jedle silnejšia

Stáva sa vám, že občas máte neodolateľnú chuť na čokoládu alebo zemiakové lupienky a tá túžba je taká silná, že musíte vstať a tú čokoládu či lupienky zjesť? Ak áno, máte aj vy skúsenosť s fenoménom tzv. silnej túžby po jedle, ktorému v poslednom... Celý článok »

Prerábka

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »

Otecko Emanuel (42): Vianoce

Nemám rád zimu. Je tma, vrážam do nábytku, keď idem rozsvietiť. Dlho sa nasúkavam do ťažkých vecí, dlho sa z nich vysúkavam. Vešiaky pretekajú oblečením. Z topánok pre zmenu vyteká tmavá posolená brečka. Padám na chodníkoch, dostávam šmyky pri... Celý článok »

Nutričná terapeutka radí (1)

MAMI, POMÓC, SOM TUČNÁ! Problémov so stravovaním, s ktorými sa stretávajú rodičia malých i väčších detí, je veľa. A názory na to, čo je a čo nie je pre malé deti vhodné, sa menia. Alena Strosserová, nutričná terapeutka, ktorá pripravuje zdravé... Celý článok »

Riekanky a básničky sú nenahraditeľné

Čo je na riekankách jedinečné? Ich rytmus. Rytmus nás sprevádza celým životom, či už ide o rytmicky prebiehajúce prírodné javy (napr. striedanie dňa a noci), alebo o naše biologické funkcie (napr. striedanie spánku a bdenia, aktivity a odpočinku,... Celý článok »

Keď je túžba po jedle silnejšia

Stáva sa vám, že občas máte neodolateľnú chuť na čokoládu alebo hranolčeky a tá túžba je taká silná, že musíte ísť a čokoládu alebo hranolčeky zjesť? Ak áno, aj vy máte skúsenosť s fenoménom baženia, čiže silnej túžby po jedle, ktorému v ostatnom... Celý článok »

Chcú vaše deti sladkosti?

Sladkosti z detského jedálničku nejde vylúčiť, pretože sladká chuť je tá prvá, s ktorou sa po narodením stretnú, keď pijú materské mlieko. Musí sa s nimi ale nakladať veľmi opatrne. Celý článok »

Jedálny lístok na cesty

Váhate, či v duchu starých tradícií vypražiť dieťaťu na cestu kuracie prsia? Z chuťovej stránky sa určite zavďačíte, zo zdravotnej dajte radšej prednosť cereáliám… Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené