26. 3. 2017  |  Meniny: Emanuel

kočík

Šestonedelie

KLUB TEHULIEK! MAJKA Po pôrode dni utekali ako voda. Malinký Tomáško je úplne iný ako bol Patrik. A to som si myslela, že Paťko bol „dobré dieťa“. Paťko je úžasné dieťa, ale od narodenia sa javí tak, že má omnoho viac šibalských nápadov ako Tomáško.  Celý článok »

Petra v 23. tt: Môj ranný budíček

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň dvadsaťtri a náš syn je vraj veľký približne ako baklažán. Opäť mi koluje hlavou otázka, či si ten baklažán mám predstaviť veľký alebo malý alebo aký vôbec. Každopádne sa jeho aktuálne miery už onedlho dozviem, budúci... Celý článok »

Chystáme výbavičku

Bruško je väčšie a väčšie a vás už to chytá...Čo budeme potrebovať, čo je pre naše očakávané bábo zbytočné a čo musím zohnať vopred? Celý článok »

Keď chýba mama

Otec v role matky. Sú asi tri možnosti, ktoré môžu takúto situáciu navodiť. Jednak sa môže stať, že mamička chýba na relatívne krátky čas – choroba, dovolenka, pracovné povinnosti. Alebo je to strednedlhá záležitosť, dajme tomu niekoľko týždňov –... Celý článok »

Hniezdenie

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »

Prerábka

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »

Výbavička

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »

31. týždeň tehotenstva - neuveriteľné

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA „Je to vôbec možné?!“ Pýtam sa sama seba. Veď len teraz som si našla pozitívny tehotenský test, len teraz som videla ako bábätko v brušku začalo biť srdiečko a zrazu je v mojom brušku už 31 týždňov?! Kedy to preletelo? Veď... Celý článok »

Bábätko v lete

Letné dni doslova lákajú na dlhé prechádzky, pobyt vonku, na lúke, pri rybníku, na pikniky s kamarátkami. Máte so sebou novorodenca alebo dojča v kočíku? Rozhodne nezabúdajte na jeho bezpečie. Celý článok »

20. týždeň tehotenstva - kľudový režim

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Po zákroku som dostala nariadenie odpočívať, nenamáhať sa, nestresovať. Tak sa o to snažím, ale dá sa to, keď mám doma tri a pol ročného čerta? Takže všetko len vrámci možností, ale ako sa hovorí, všetko sa dá, len treba... Celý článok »

Zuzana v 32. tt: Len tak

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Tento týždeň ozaj neviem, o čom písať – som takpovediac bez inšpirácie: Posledné dni, respektíve týždne, boli také nemastné-neslané, s nikým som sa nestretla, nikde som nebola, nič špeciálne som nezažila.  Celý článok »

KLUB tehuliek (122): Mimo domova

Lukovým domovom sa opäť stala nemocnica. Beátka ho chodí navštevovať a starostlivo sleduje zmeny, ku ktorým dochádza. Rudy s rodinou odcestovala do Írska. Je to pre ňu ešte domov alebo sa už definitívne zabývala na Slovensku?  Celý článok »

KLUB tehuliek (117): Izolácia

Beátka a malý Luka robia spoločne ďalšie pokroky. Nemocničný personál sa na niektoré veci pozerá skepticky, Beátka je však neoblomná. Učí malého piť a vôbec jej neprekáža, keď nad tým strávi napríklad dve hodiny. Hlavne už žiadne hadičky! Rudy... Celý článok »

Otecko Emanuel (38): Čím bude?

Ja viem, že je to nezmyselná otázka, keď má dieťa dvadsaťjeden mesiacov… Človek si však nemôže pomôcť. Keď tak pozoruje svojho potomka, ako sa prejavuje v rôznych činnostiach a nevie, akým smerom ho rozvíjať, kam ho viesť… Celý článok »

Otecko Emanuel (34): Lúčenie s kočiarikom

Už z názvu vyplýva, o čom to chcem vlastne písať. Vždy, keď som sa s kočiarikom predieral cez korene, kamene, hustý porast a brodil som sa potokmi, sníval som o časoch, keď sa bude syn pohybovať po vlastnej osi a ako pohon mu budú slúžiť jeho... Celý článok »

Stránky

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené