26. 4. 2017  |  Meniny: Jaroslava

gravidita

Tvrdnutie bruška v tehotenstve

Bezproblémové tehotenstvo je pre mnohé ženy najkrajším obdobím v živote. Vo veľa prípadoch však v tehotenstve nastávajú aj určité ťažkosti. Jednou z pomerne častých komplikácií je tvrdnutie bruška. Celý článok »

Mimomaternicové tehotenstvo

Mimomaternicové tehotenstvo (GEU) je stav, keď sa oplodnené vajíčko zahniezdi mimo dutiny maternice. Najčastejšie je to vo vajcovode, menej na vaječníku a vzácne v dutine brušnej. Plodové vajíčko je veľmi agresívne, prerastá do steny orgánu,... Celý článok »

Tehuľka LIVE! Zuzka v 7. týždni: Som v tom

Deň 14. november si asi zapamätám navždy. Práve v tento deň som totiž začala mať také zvláštne pocity. Pocity, že sa niečo so mnou deje.Menzes, ktorý som mala dostať, nejak nechodil. Namiesto toho som zašla do lekárne, kúpiť si babytest. No a... Celý článok »

Cerkláž – pomôže mi?

Počas tehotenstva môžu nastať rozličné komplikácie, od tých zanedbateľných a počas gravidity prirodzených, ako sú nevoľnosti alebo pálenie záhy, až po tie, ktoré sú pre život dieťatka ohrozujúce. Takým je napríklad predčasné skracovanie krčka... Celý článok »

Rodina bez detí?

Slovensko prichádza ročne prinajmenšom o 3 000 nenarodených detí aj v dôsledku „nedobrovoľnej“ neplodnosti žien a mužov a je na poslednom mieste v EÚ v počte poskytovaných liečebných cyklov pre neplodné páry. Celý článok »

Gynekologické ambulancie

ická ambulancia, KSAR MED, s. r. o. MUDr. Mária Berešová ZS Sch. Trnavského – Paracelsus, s. r. o., M. Sch. Trnavského 8, 841 01 Bratislava GPN, s. r. o. - gynekologické centrum MUDr. Vladimír Cupaník PhD., MUDr. Daniel Demečko, MUDr. Martin Ditte... Celý článok »

Dlhodobé ochorenia

Rôzne srdcové ochorenia (zápal srdcového svalu, vrodené srdcové poškodenia) síce nie sú kontraindikáciou tehotenstva, je však nutné, aby budúca mamička bola vedená v špecializovanej poradni. Rozhodne sa odporúča ženy trpiace dlhodobým ochorením... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené