26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

dojčenská výživa

Ako chrániť seba i deti pred tlakom reklamy?

Nepracujú, nezarábajú, sotva sa naučili chodiť a rozprávať, niektoré sa ešte ani nenarodili – napriek tomu sú pre obchodníkov veľmi zaujímavou cieľovou skupinou. Deti a ich potreby sú často určujúce pri tom, čo rodičom skončí v košíku. Aj preto výrobcovia a obchodné reťazce vynakladajú nemalé... Celý článok »

Predíďte alergiám u detí

Alergických detí stále pribúda. Ak sa vo vašej rodine alergia vyskytuje, buďte pozorní a stavte radšej na prevenciu. Ak už nedojčíte, vyberajte dojčenskú výživu s hypoalergénnym zložením. Celý článok »

Dojčenie a výživa

Kvalitná výživa matky je dobrá podpora tvorby materského mlieka. Už v pôrodnici by vás mali sestričky naučiť správnu techniku kojenia, aby ste nedostali zápal prsníka, a čo treba robiť ak sa objaví dlhšie trvajúca bolesť v prsníku. Počiatočné... Celý článok »

Bábätko

Po tomto období až do konca prvého roku života, sa už bábätko nazýva kojenec alebo dojča. Ideálna dojčenská výživa je materské mlieko, ktoré zabezpečí dieťaťu všetky potrebné látky a ešte aj podporuje jeho imunitu. Ak nie je kojenie možné, je na... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené