23. 3. 2017  |  Meniny: Adrián

detská výživa

Zdravie na detskom tanieri

„Jedz, inak nevyrastieš,“ hrozievali deťom kedysi babičky, keď sa ich vnúčatá špárali v jedle. A tlačili do nich lyžičku za lyžičkou. Dnešné matky sú benevolentnejšie, napriek tomu je pri detskom stravovaní potrebné dodržiavať isté zásady.  Celý článok »

Mýty a povery o dojčení

Dojčenie je veda. Možno aj preto o ňom kolujú mýty a povery: Môžem otehotnieť, keď dojčím? Bude moje bábätko veľmi tučné, ak ho kŕmim často? Poďte s nami preskúmať tie najväčšie povery o dojčení. Celý článok »

Kam po plienky?

Viete, kde nakúpite plienky či detské výživy najlacnejšie? Odpoveď nájdete v našom unikátnom prieskume bratislavských predajní Terno Coop, Tesco, Lidl, Billa, Carrefour a Kaufland Celý článok »

Žijeme BIO, žijeme lepšie?

Milé čitateľky a čitatelia, prinášame vám rozhovor o tom, ako sa na svet bio díva majiteľka jedného obchodíka u našich českých susedov i o tom, ako sa tento „biosvet“ dokázal popasovať s konkurenciou bežných výrobkov. Dúfame, že i na Slovensku... Celý článok »

Výživa dieťaťa

Detská výživa by mala byť pestrá a pravidelná. Dieťa by malo jesť 4-5 krát denne. Súčasťou jedálnička by mala byť zelenina, cereálie a kuracie, králičie, hovädzie alebo rybie mäso. Vstup do rubriky: Výživa dieťaťa  Celý článok »

Dieťa

Progres zaznamená aj vývoj reči u detí. Na začiatku tohto obdobia dokáže napodobniť zvuky zvierat, prípadne pozná jednoduché slová ako mama, tata, daj. Trojročné dieťa už ovláda reč natoľko, že vie časovať a skloňovať. Oneskorený vývin reči môže... Celý článok »

Dojčenie a strava po pôrode

Chudnutie po pôrode by preto malo mať svoje hranice a vaša strava počas dojčenia by mala byť o to kvalitnejšia. Už v pôrodnici by vás mali naučiť ako postupovať, aby ste nedostali zápal prsníka, a čo treba robiť ak sa objaví dlhšie trvajúca bolesť... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené