26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

detská sedačka

Prečo sa chodí s bábätkom na kontrolu bedier?

Prvú kontrolu bedier vášho bábätka urobí ortopéd už v pôrodnici počas prvých štyroch dní života. Druhá kontrola nasleduje do šiestich týždňov od narodenia, kedy sa vyšetrujú bedrá pomocou ultrazvuku. V troch mesiacoch sa väčšinou vyšetruje naposledy, opäť ultrazvukom. Celý článok »

Ako vybrať správnu autosedačku

Detská autosedačka je jediná účinná ochrana detí pred zranením počas autonehody. Pri jej výbere by preto nemala byť hlavným kritériom potreba vyhovieť dopravným predpisom a nízka cena. Za všetku šetrnosť by sme totiž mohli zaplatiť cenou najvyššou. Celý článok »

Ako vybrať správnu autosedačku

Detská autosedačka je jedinou účinnou ochranou detí pri autonehode. Pri jej výbere by preto hlavným kritériom nemala byť snaha vyhovieť dopravným predpisom či nízka cena. Za svoju šetrnosť by sme neskôr mohli zaplatiť tú najvyššiu cenu... Celý článok »

Integrované detské sedačky

Niektorí výrobcovia automobilov ponúkajú za príplatok pevne zabudované detské sedačky, teda integrované detské sedačky. Sú vhodné pre deti od 9 mesiacov alebo 4 rokov a môžu sa používať až do 12 rokov. Rovnako ako hojne rozšírené detské sedačky s... Celý článok »

Detské sedačky Isofix

Detská sedačka Isofix sa dá niekoľkými úkonmi pevne spojiť s karosériou vozidla a takmer vylučuje chyby pri obsluhe. Vďaka pevnému spojeniu sedačky s vozidlom existuje vo všetkých prípadoch nehôd bezpečnostná výhoda. Normálny bezpečnostný pás,... Celý článok »

Airbag a detská sedačka

Pri kolízii môže airbag dospelému človeku zachrániť život. Pre malé dieťa môže predstavovať smrteľné nebezpečenstvo – pri detskej sedačke namontovanej proti smeru jazdy (reboard). Aj pri deaktivovanom airbagu zostáva zvyškové riziko nechceného... Celý článok »

Nové testy autosedačiek 2008

Štyri nevyhoveli. Na trhu sú ešte stále v ponuke detské autosedačky, ktoré nespĺňajú náročné skúšobné kritériá. Pri aktuálnom teste autosedačiek, ktorý urobilo združenie európskych autoklubov spolu s organizáciou Stiftung Warentest, prepadli štyri... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené