28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

deti v škôlke

Detské choroby spojené s kožnými vyrážkami

Vyrážky na koži sprevádzajú celý rad infekčných vírusových ochorení (ružienka, ovčie kiahne, piata a šiesta choroba) a niektoré bakteriálne choroby, ako sú šarlach, hnisavý zápal mozgových blán alebo stafylokoková kožná infekcia, impetigo. Môže vzniknúť ako reakcia na poštípanie hmyzom, alergická... Celý článok »

Najkrajšie zimné deti!

Vo februári odštartoval nový, už štvrtý ročník súťaže HappyFoto Baby roka 2014. Februárová téma bola prvá a posledná zimná téma s príznačným názvom Dieťa v zime. Do súťaže sa tak prihlásilo veľké množstvo „stavačov“ snehuliakov, sánkarov, bobistov... Celý článok »

Nespokojnosť s jedálnym lístkom v škôlke

OTÁZKA TÝŽDŇA Doma sa snažíme stravovať zdravo (nakupujem prevažne biopotraviny), ibaže s nástupom do škôlky začala dcéra nad niektorými jedlami „ohŕňať nos“. Na desiatu okrem iného dostávajú napríklad kupovaný perník (taký ten plnený marmeládou a... Celý článok »

Ako vybrať škôlku?

Ako nájsť tú najlepšiu? Možno bývate v meste a ste radi, že vašu ratolesť vôbec niekam vezmú. Ak si však môžete vybrať, možno vám prídu vhod odpovede na najčastejšie otázky rodičov: Celý článok »

Dieťa

Progres zaznamená aj vývoj reči u detí. Na začiatku tohto obdobia dokáže napodobniť zvuky zvierat, prípadne pozná jednoduché slová ako mama, tata, daj. Trojročné dieťa už ovláda reč natoľko, že vie časovať a skloňovať. Oneskorený vývin reči môže... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené