26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

cvičenie v tehotenstve

Ako vybrať predpôrodný kurz?

Máte pred sebou svoj prvý pôrod a okrem radostných očakávaní aj strach z toho, ako bude záver tehotenstva prebiehať? Okrem rozprávania so skúsenejšími kamarátkami vám môžu pomôcť predpôrodné kurzy. Celý článok »

Cvičenie je skvelý tréning pre život

Chcete byť krásna a sebavedomá aj krátko po pôrode? Chcete sa cítiť dobre, robíte pre to veľa, ale pred pôrodom sa ľahká ako pierko vždy cítiť nebudete. Čo urobiť, aby vám bolo aj v období okolo pôrodu čo najlepšie? „Kto je zvyknutý cvičiť, je... Celý článok »

Ako si pripraviť pôrodný plán

Budete so mnou iste súhlasiť, že prírodný proces, ako je pôrod, sa do detailov naplánovať nedá. To je pravda, no predstava sa môže od skutočnosti líšiť. Ale aj tak je dôležité si svoj pôrodný plán pripraviť. Celý článok »

Petra v 21. tt: Plávanie

TEHUĽKA LIVE! PETRA Dvadsiaty prvý týždeň. Náš syn je vraj dlhý približne ako mrkva. Aj keď je každá mrkva iná, aspoň máme akú-takú predstavu, ako asi vyzerá. Od tohto týždňa bude mať malý porovnateľne väčšiu pohodičku a oveľa menej stresu. Už sa... Celý článok »

Otec pri pôrode – áno alebo nie?

Chcem byť so svojou ženou pri pôrode? Otázka, ktorú si kladie väčšina nastávajúcich otcov. Odpoveď jednej časti je jednoduchá – áno, chcem byť pri narodení svojho dieťaťa. Tí druhí v tom majú jasno tiež – nie, neznesiem bezmocnosť a pohľad na... Celý článok »

Odpočinok a spánok

Tehotná žena by mala mať dostatok času na odpočinok. Je veľmi dôležitý na jej fyzické a psychické zdravie. Dobrá relaxácia počas dňa napomáha zlepšiť prekrvenie maternice a placenty. Celý článok »

Aké športy sú vhodné v tehotenstve

Určite premýšľate, aké športy pre vás sú teraz vhodné. Chcete pokračovať v pohybe, ale pritom nijako nechcete ublížiť bábätku. Preto by ste telesnú aktivitu v tehotenstve mali vyberať veľmi obozretne. Celý článok »

KLUB tehuliek (1): Sme v tom s vami

Všetky sme na tom podobne. Všetky „sme v tom“, aj keď každá v inom týždni. Rozhodli sme sa „v tom“ navzájom podporiť a podržať sa. Chceme tiež diskutovať spolu s vami, ďalšími tehuľkami na našom diskusnom fóre. Každý štvrtok sa s nami stretnete aj... Celý článok »

Cvičenie pre tehotné zvládnete aj vy

Väčšina budúcich mamičiek si udržiava svoju fyzickú kondíciu vhodným športom aj v tehotenstve. Jedným z nich je práve cvičenie pre tehotné, ktoré vám pomôže pripraviť sa na záťaž pri pôrode a na čas po ňom. Ak prvý raz rozmýšľate o tom, že sa... Celý článok »

Cvičenie pre tehotné

Tehotenské cvičenie sa svojím zameraním líši od bežných fyzických aktivít v tom, že sa mamička zameriava nielen sama na seba, ale i na svoje dieťatko. Kladie väčší dôraz na zladenie telesnej a duševnej stránky svojho organizmu. Táto psychofyzická... Celý článok »

Je cvičenie v tehotenstve prospešné?

Tehotenstvo je obdobie podstupovania enormných psychických, fyzických a hormonálnych zmien. Cvičenie v tehotenstve nepredstavuje príležitosť na to, aby ste si budovali fyzickú kondíciu alebo tvrdo pracovali na ideálnej postave. Je však dokonalou... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené