24. 4. 2017  |  Meniny: Juraj

bonding

Kristína v 22. tt: Už to vieme!

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Najväčšou udalosťou posledného týždňa bol pre nás s manželom druhý povinný ultrazvuk. Na ňom sa mali zmerať orgány a umiestnenie placenty, no nám celkom stačilo vedieť pohlavie dieťatka. Na vyšetrenie sme prišli do nemocnice v Hainburgu, kde by som chcela v auguste rodiť. V... Celý článok »

Bonding – láska na prvý dotyk

Láskyplné pohľady z očí do očí, teplo milujúcej náruče, vzájomné dotyky nahej pokožky. Tak sa začína jeden z najpevnejších vzťahov na svete. Vzťah medzi matkou a jej dieťaťom. Celý článok »

Dotyk potrebujeme viac než vitamíny

Niekedy v snahe zabezpečiť deťom čo najlepšie podmienky na život zabúdame na to najdôležitejšie – že čerstvo narodený človiečik viac ako všetky lekárske i materiálne vymoženosti sveta potrebuje jediné – láskyplnú pozornosť a prítomnosť matky.... Celý článok »

Ako sme zostavovali pôrodný plán

PÔROD ZBLÍZKA Pozrite sa s nami, ako Sophia spolu so svojou priateľkou Gaurí, ktorú si zvolila za sprievodkyňu k svojmu pôrodu a ktorá pre Babyweb zaznamenáva podstatné predpôrodné okamihy, zostavovali pôrodný plán – prečo sa vlastne týmto plánom... Celý článok »

Ako Oliver prišiel na svet

PÔROD ZBLÍZKA Sophii sa narodil zdravý a krásny chlapček. Pôrod však prebehol podľa iného scenára, ako plánovala... Jej priateľka Gaurí bola takmer po celý čas s ňou. Celý článok »

S dieťaťom sa rodí aj matka

„K hormonálnemu výbuchu dochádza tesne po pôrode,“ upozorňuje psychologička Mgr. Michaela Mrowetz. „Dieťa a matka sú vďaka hormónom skvele a neopakovateľne nastavení sa o seba navzájom starať a práve v túto chvíľu sa do seba zamilovať,“ dodáva... Celý článok »

Prirodzený pôrod

V priebehu prirodzeného, vaginálneho pôrodu sa venuje rodičke hlavne pôrodná asistentka.  Každá rodička má možnosť zostaviť si svoj pôrodný plán, ktorý s asistentkou prekonzultuje.  Medzi najčastejšie požiadavky rodičiek patrí  prítomnosť blízkej... Celý článok »

Pôrod

37. týždeň tehotenstva je považovaný za zlomový. Ak bol výpočet termínu pôrodu správny, bábätko narodené po tomto termíne sa považuje za donosené a predčasný pôrod vám už nehrozí. 35. týždeň tehotenstva, termín pôrodu sa blíži, veci do pôrodnice... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené