21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Stoličky na kŕmenie

Vaše bábätko konečne sedí, je najvyšší čas premýšľať o kúpe stoličky na kŕmenie. Trh ponúka veľmi široký výber od samostatne stojacich stoličiek, cez závesné, až po nadstavce na obyčajnú stoličku.
foto: istock.com

Samostatne stojace stoličky

Môžete ich využiť asi od štyroch mesiacov do troch-štyroch rokov veku dieťaťa.
Polohovateľné stoličky sa vyrábajú väčšinou z kombinácie kovu a plastu (tie lacnejšie iba z plastu) alebo z dreva. Stolička sa dá používať približne do troch rokov veku dieťaťa, kúpiť ju môžete za 3 000 – 8 000 Sk/99,58 – 265,55 €. Majú bezpečnostné pásy a opierky.

Stoličky, ktoré sa dajú rozložiť na stoličku a stolček, stoja väčšinou okolo 5 000 Sk/165,96 € .

Rada odborníka, majiteľa obchodu pre deti:

„Pri polohovateľných stoličkách je rozumné akceptovať maximálnu cenu okolo 4 000 Sk/132,77 €, čokoľvek navyše už platíte len za zbytočné doplnky alebo za značku. Pri sedačke - stolčeku by som odporúčal pri štyroch tisíckach ešte len začínať, aby boli obe dostatočne kvalitné.“

Závesné stoličky sa vyrábajú z plastu alebo kovu a majú textilom potiahnutú sedaciu časť. Sú určené deťom, ktoré už spoľahlivo sedia. Sedačka, ktorá sa dá pripnúť k stolu, vás bude stáť od 1 000 do 2 000 Sk/33,19 – 66,38 €. Jej výhodou je, že sa dá ľahko vziať na dovolenku, pretože zaberá menej miesta ako samostatne stojaca stolička.

Nadstavce na stoličku sú u nás úplnou novinkou. Ide v podstate o polystyrénový kváder, ktorý sa posadí priamo na normálnu stoličku. Používa sa až vtedy, keď dieťa sedí samo úplne spoľahlivo. Nadstavec je veľmi praktický na dovolenku, lebo nezaberá takmer žiadne miesto.

12. 5. 2009 |

Naposledy navštívené