23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Riziko ohrozenia zdravia: fixačná základňa pre detskú autosedačku

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Holandskom, a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.
Ide o nasledovný výrobok:

Fixačná základňa pre detskú autosedačku
„FamilyFix base“,
„Maxi-Cosi“ (severná Európa) alebo
„Bebe-Confort“ (južná Európa)

Krajina pôvodu: Holandsko

Popis výrobku:
Fixačná základňa pre detskú autosedačku „Family-Fix base“ je návrh zariadenia pre používanie s autosedačkami „Maxi-Cosi Pebble“ alebo „CabrioFix infant seat,“ ktoré sa pripevňujú k základni.

Druh nebezpečnosti: riziko vonkajších poranení

Príčiny nebezpečnosti: Pri rutinnej kontrole Maxi-Cosi FamilyFix, Dorel Holandsko bolo zistené, že v priebehu výroby došlo pri niektorých výrobkoch k výrobnej chybe: výrobok má vnútorné spojenie svorkami so žltou ISO-Fix spojovacou súčiastkou a plastovou základňou, pričom pri niektorých výrobkoch toto spojenie chýba.

Opatrenia na ochranu trhu:
Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia, na základe ktorých zamedzí predaj nebezpečného výrobku, bude informovať spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku a možnosti jeho vrátenia späť.
Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

V ponuke pre spotrebiteľa sa tiež môže nachádzať už upravená základňa, ktorá je odlíšená výrazným zeleným krúžkom. Takto upravený výrobok nepredstavuje pre spotrebiteľa riziko.

 

26. 5. 2010 |

Naposledy navštívené