26. 10. 2016  |  Meniny: Demeter

Pozri sa za etiketu ... schválne, čo nájdeš

Záleží vám na tom, čo jete, sledujete zloženie a pôvod potravín, starostlivo čítate etikety ... A pozreli ste sa ale niekedy na obaly, ktoré sa za etiketou skrývajú?
foto: www.friendsofglass.cz

 V skle nájdete nielen šťastie, ale aj lásku a zdravie

To, v čom sú potraviny a nápoje zabalené a skladované, je rovnako dôležité, ako produkt samotný. Nie, nie sme povrchní a netvrdíme, že si máte vyberať čisto podľa estetických merítok, vieme však, že obal môže ovplyvniť svoj obsah. O plusy a mínusy jednotlivých druhov obalov sa diskutuje už dlho, k obľúbeným témam patrí svet zamorený plastami, vratnými, alebo nevratnými fľaškami a pod. Jedno je však jasné. Z pohľadu hygienickej čistoty a schopnosti zachovávať chuť a čerstvosť balených potravín a nápojov vedie jednoznačne sklenený obal . Kto chce zdravo žiť, dôveruje sklu - o tom je presvedčených 88% európskych spotrebiteľov a 87% považuje sklo za vôbec najlepší obalový materiál pre potraviny a nápoje.
(prieskum InSites 2014)

Váš súkromný aróma - trezor na dobroty aj spomienky

Trezor na peniaze nepotrebujete, pretože ich toľko nemáte? Váš osobný a jedinečný aróma trezor ukrýva vaše špajzu. Sklo najlepšie chráni potraviny a nápoje, pretože je inertné a nepriepustné. To znamená, že nič sa nedostane zo skla do výrobku, nič neprenikne do výrobku sklom ani zvonku a nič neuniká von. Vnútri zostávajú vitamíny, pôvodná chuť, šumivosť i čerstvosť. Sklenený obal je ako trezor, ktorý chráni a uchováva svoj drahocenný obsah po mnoho rokov. A nemusí ísť práve o luxusné archívne šampanské, ale napríklad o marmeládu z čučoriedok, ktoré ste zbierala to leto, kedy ste sa zoznámila so svojím budúcim mužom.

 Sklenený obal je ako trezor, ktorý chráni a uchováva svoj drahocenný obsah.

Čisté a prírodné

Sklo je 100% prírodné, vyrába sa iba z piesku, sódy a vápenca. Je chemicky stále, neuvoľňuje toxické chemikálie, takže nepoškodzuje prírodu ani ľudské zdravie. A na rozdiel od iných obalových materiálov nepotrebuje žiadne ďalšie vrstvy či prísady, aby chránilo potraviny a nápoje. Neobsahuje bisfenol, ktorý nedávno zakázala Európska únia v plastových fľašiach pre deti, či iné škodlivé látky, ako acetaldehyd alebo antimón, obsiahnuté v iných obalových materiáloch.

Sklo je stopercentné sklo a je krásne. Viete si predstaviť romantickú večeru s vínom a vodou v niečom inom ako v skle, v ktorom sa odráža plamienky sviečok? Aj džemom, jogurtom a džúsom pri bohatých nedeľných  raňajkách, pri ktorých sa stretnete s celou rodinou, to najviac pristane v pohároch. Sklo je ozdobou každého stolovania a vytvára noblesnú atmosféru.

Vyhraj luxusné dobroty v skle a originálne šperky.

 

 

 

20. 10. 2014 |

Naposledy navštívené