24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

Pohárové príkrmy

V súčasnej dobe je na trhu veľké množstvo firiem, ktoré sa špecializujú na výrobu detských príkrmov. Jedná sa o rozmanité ovocné, zeleninové či zeleninovo-mäsové príkrmy. Kupovaná detská výživa spĺňa veľmi prísne normy a nadnárodné hygienické a bezpečnostné kritéria a odporučenia. Hotové príkrmy oceníte hlavne pri cestovaní s malými aj väčšími deťmi, alebo keď nemáte veľmi čas na varenie. Kupované príkrmy sa pripravujú ohriatím vo vodnom kúpeli, viaceré sa nemusia ohrievať vôbec. Je však vhodné kupovanú detskú výživu striedať s doma pripravovanou stravou. Hotové príkrmy môžete kúpiť napríklad na stránkach www.feedo.sk.

Ryžová kaša s kuracím mäsom a mrkvou
20-30 g kuracích pŕs, 1 hrsť ryže, 1 mrkva, petržlenová vňať, 1/2 kávovej lyžičky olivového oleja, cca 3 dl dojčenskej vody

Príprava: Kuracie mäso umyjeme, nakrájame na malé kúsky a uvaríme v dojčenskej vode. Mrkvu očistíme, umyjeme a varíme v ďalšej nádobe spolu s ryžou. Uvarené mäso a mrkvu dôkladne roztlačíme, premiešame s olivovým olejom a zriedime vývarom z kuracieho mäsa. Ryžu rozriedime materským alebo dojčenským mliekom, aby vznikla ryžová kaša. Ľahko posypeme nadrobno nasekanou petržlenovou vňaťou.

Tip: Vyskúšajte detský kurací príkrm Hamánek so zeleninou a ryžou!

Teľacie mäso s brokolicou a zemiakovou kašou
2menšie zemiaky, 50 g teľacieho mäsa, 2 ružičky brokolice, 3 - 4 dl dojčenskej vody, petržlenová vňať, 1/2 kávovej lyžičky olivového oleja.

Príprava: Teľacie mäso umyjeme a varíme v dojčenskej vode, zemiaky očistíme, umyjeme a nakrájame na malé kúsky. Do nádoby k mäsu pridáme rozkúskovanú a umytú brokolicu a zemiaky, spolu dovaríme. Uvarené mäso nakrájame na kúsky a s trochou mäsového vývaru rozmixujeme. Brokolicu roztlačíme vidličkou a pridáme trochu olivového oleja. Zemiaky roztlačíme, nariedime materským alebo dojčenským mliekom a metlou vyšľaháme jemnú zemiakovú kašu. Celý pokrm posypeme jemne nasekanou čerstvou petržlenovou vňaťou.

Tip: Vyskúšajte detský príkrm Hamánek teľacie mäso so zeleninou!

5. 12. 2011 |

Naposledy navštívené