25. 10. 2016  |  Meniny: Aurel

Petra v 29. tt: Šoférovanie

TEHUĽKA LIVE! PETRA Pomaly sa blížime k tridsiatemu týždňu tehotenstva a náš syn je aktuálne stále „na zjedenie“. Maslová tekvica.
foto: Lenka Valentová

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Tento týždeň sa niesol v znamení príprav našej svadby. Všetci sa ma neprestajne pýtali, či som nervózna, ako to prežívam, že je to obrovský krok, strašná zmena, že som už dospelá... No áno, to veru som. Lebo pod srdcom nosím to najcennejšie! Svadba je síce veľká zmena, ale skôr papierovo. Keď máte pri sebe toho správneho človeka, príde vám sobáš s ním ako tá najprirodzenejšia skutočnosť. A tak sa aj stalo. V úplnej pohodičke, za krásneho počasia, s účasťou našich najbližších a kamarátov, tu už dnes pri mne stojí môj manžel, otec nášho syna, s ktorým sa konečne môžeme sústrediť na príchod nášho pokladu.

Bruško mám ozaj čoraz väčšie, a tak sa mi šoféruje už o trochu ťažšie, no nemienim sa toho vzdať, keďže šoférovanie ma fakt baví. Diaľky vyše dvoch-troch hodín ma už síce vedia riadne vyčerpať, ale zatiaľ si stále verím. Existuje aj taký šoférovací podsedák, ktorý akoby odtiahne spodnú časť bezpečnostného pásu ďalej od bruška a netlačí tak. Do toho som sa však rozhodla neinvestovať peniaze. Vymyslela som to tak, že si tú spodnú časť pásu dávam poza seba a dlhšiu časť pásu mám normálne, ako má byť. Funkciu to plní, pri trhnutí sa zasekne, ale nebuchne mi do bruška, tak sa cítim v bezpečí aj bez použitia špeciálnej pomôcky.

Čítajte tiež:

Nastáva vraj čas pomaly vyhľadať detskú doktorku pre nášho synčeka. Zatiaľ sme sa dohodli na tej mojej. Šli sme sa teda popýtať na možnosti: či by malého vzala, či je prvá návšteva u nás doma a podobne, ale ako na just v ten deň mali zrejme nejaký výpadok alebo sanitárny deň, lebo ani jedna ambulancia v danom trakte nerobila. Musíme to čo najskôr zariadiť, lebo som sa dopočula, že bez potvrdenia o tom, že máme vybavenú doktorku, by nás ani z nemocnice nepustili. Že ma to tu neprekvapuje. Už sa „teším“ na vybavovanie prídavkov, „kočíkového“, všetkých možných dokladov... Toľko stromov a nášho času padne pre tieto úkony!

Už mi beží posledný pracovný mesiac pred možným nástupom na materskú. Keď si uvedomím, že po vyše šiestich rokoch opustím túto spoločnosť, je mi clivo. Našťastie budem odchádzať s vedomím, že sa môžem kedykoľvek vrátiť, takže to beriem len ako malú pauzu. A pri predstave, z akého dôvodu idem na túto „dovolenku“, mám opäť úsmev na tvári.

Už o 2 týždne idem do ďalšej poradne a míľovými krokmi sa nám tak blíži čas, keď TO môže kedykoľvek prísť.


Petra je v 29. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?


Partnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

23. 8. 2016 |
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené