Ovulačný kalendár

Zadajte potrebné údaje do ovulačnej kalkulačky na výpočet ovulácie a plodných dní a počkajte na výsledky.

Ovulačný kalendár orientačne zobrazí vaše plodné dni v období nasledujúcich šiestich mesiacov a približný dátum pôrodu v prípade, že v týchto dňoch dôjde k počatiu.

POZNÁMKA:  Ovulačný kalendár udáva iba približné údaje. Ak máte nepravidelnú menštruáciu, môže byť výpočet ovulácie a plodných dní nepresný. V takom prípade je vhodnejšie merať telesnú teplotu a zamerať sa na textúru pošvového hlienu.

Podrobný návod, ako na to, nájdete v článku MUDr. Radima Uzla: Zistite, kedy máte ideálne dni na počatie

Najnovšie príspevky

 • Starostlivosť o prsia namáhané dojčením

  Dekolt je miesto, kam mužské oko občas po pár vetách spoločenskej konverzácie nenápadne skĺzne. Čerstvé mamičky však často mávajú problémy, prsia plné mlieka im „klesajú“ a povoľujú. Situácia sa niekedy nezlepší, ani keď sa dojčenie skončí – prsia... Celý článok »
 • Zakázané ovocie chutí i v tehotenstve

  „Mám toho po krk,“ povie si tá ráznejšia budúca matka, keď sa začne zamotávať v sieti tehotenských zákazov, príkazov a varovaní. Slabšia povaha sa naopak zosype napríklad len z toho, že si prisadla na lavičku k žene s cigaretou, a tým ublížila... Celý článok »
 • Viktória v 16. tt: Svadba

  TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Keď som zistila, že som tehotná, jedny z mnohých myšlienok, ktoré som mala, boli o svadbe. Čo šaty? Nebude mi na zábave zle? Užijem si to vôbec? A túto sobotu ten deň prišiel.  Celý článok »
 • Prečo plače bábätko bez sĺz?

  OTÁZKA TÝŽDŇA Máme šesťmesačné dievčatko, ktoré vôbec pri „plači“ neroní slzy. Tie obsahujú endorfín, ktorý tlmí bolesť, a stresové hormóny, veď zmyslom plaču je upokojenie bábätka. Michaelka je v poslednej dobe viac a viac nepokojná, ľaká sa... Celý článok »
 • Výhody dojčenia pre dieťa i matku

  Znovu a určite nie naposledy: Materské mlieko je pre bábätko to najlepšie. Okrem základnej výživy obsahuje všetky minerály a vitamíny, ktoré deti potrebujú v prvých mesiacoch života a chránia ich pred ochoreniami. Dojčenie však prináša mnohé... Celý článok »
 • Neveru neodsudzujme, ale riešme

  Nie je žiadnym tajomstvom, že mužská nevera je častejšia ako ženská. Tak trochu by som ponechal stranou to známe jednorázové zlyhanie, ten občas sa vyskytujúci mužský sexuálny odskok, ktorému Nemci tak pôvabne hovoria „skok na stranu“ - Seitensprung. Celý článok »
 • Správna výživa v liečbe obezity

  MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! Ako má vlastne vyzerať správny jedálny lístok dieťaťa? Nielen toho, ktoré sa snaží schudnúť, ale všetkých detí vôbec? Čo je dôležité dodržiavať a čoho je lepšie sa vyvarovať? Odpovede sú prekvapivo jednoduché. Tak prečo... Celý článok »
 • Zrkadielko, povedzže mi...

  Uprený pohľad do zrkadla, trochu nedôverčivé prezeranie vlastnej fotografie. Pre malé dieťa nie je samozrejmé vidieť svoj obraz a poznať samo seba. K vedomiu svojej identity sa blíži malými, opatrnými krôčikmi. Celý článok »
 • Tetovanie a pírsing v tehotenstve?

  Pírsing v pupku, tetovanie na chrbte, v lete pri vode to určite pôsobí efektne. Aj tehotné ženy často zatúžia po novej „kerke“, ktorá by im nejako pripomínala ich iný stav, túto zásadnú životnú zmenu. A pýtajú sa, či tým neohrozí svoje zdravie i... Celý článok »
 • Nie som si istá otcom

  OTÁZKA TÝŽDŇA Mám veľký problém. Včera som si urobila tehotenský test a vyšlo mi, že som tehotná. Na Slovensku mám už tri roky stáleho priateľa, ale zároveň mám už celý rok aj priateľa v zahraničí, kde pracujem. Antikoncepciu neberiem už štyri... Celý článok »
 • Ženský orgazmus

  Ženský orgazmus je ešte stále obostretý akýmsi tajomstvom. Nie je taký priamy a zreteľný ako mužský. Výskumy hovoria, že 15 % žien orgazmus nedosahuje nikdy, 75 % ho zažije niekedy a len 10 % ho precíti takmer pri každom pohlavnom styku. Celý článok »
 • Dojčiť alebo nie ročné dieťa?

  Po roku veku začína dieťa ochutnávať jedlá dospelých. Jeho jedálny lístok je pestrý, tvoria ho okrem iného obilniny, mäso, zelenina, ovocie. Denne dostáva 3-4 jedlá, doplnené podľa chuti o 1-2 výživové desiate. Mlieko a mliečne výrobky však... Celý článok »
 • Prirodzené polohy a prostredie pri pôrode

  Prevažná väčšina mamičiek volí pôrodnicu ako jedno z najbezpečnejších miest na narodenie dieťaťa. K dispozícii sú odborníci, všetky prostriedky na neočakávaný zásah pri pôrode aj následnú starostlivosť o novorodenca, prostriedky na utíšenie bolesti. Celý článok »

Naposledy navštívené