22. 10. 2016  |  Meniny: Sergej

Odstrekovanie mlieka pomocou odsávačky

Odstrekovanie mlieka pomocou odsávačky môže byť rýchlejšie a menej prácne než odstrekovanie rukou. V posledných rokoch sa odsávače zdokonalili a trh ponúka širokú škálu týchto výrobkov.

Pri kúpe treba dbať na jednoduchosť zaobchádzania, kvalitu a možnosť prispôsobenia sily odsávania. Pred kúpou sa poraďte so zdravotnou sestrou. Výber odsávača do istej miery závisí aj na vašich telesných dispozíciách. Ak napríklad často bývate preč z domu alebo máte dvojičky, pravdepodobne je pre vás vhodný dvojstranný elektrický odsávač, ktorý pracuje rýchlejšie a šetrí čas. No ak si plánujete odstrekovať mlieko iba príležitostne, možno bude najvhodnejší ručný odsávač alebo odsávač s batériou. Nezabúdajte, že drahšie a výkonnejšie odsávače sa dajú požičať. Pri odsávaní mlieka dbajte na pohodlie. Seďte na stoličke s vysokým operadlom. Čo najviac sa uvoľnite, aby ste umožnili čo najlepší prietok mlieka v žľazách.Pripravte si odsávač. Podporte uvoľnenie mlieka podľa inštrukcií v článku Technika ručného odstrekovania mlieka na predchádzajúcej strane. Tento krok je veľmi dôležitý, aby odsatie mlieka bolo čo najúčinnejšie. Lievik odsávača priložte na dvorec bradavky tak, aby vzduchotesne priliehal. Bradavka je v strede lievika. Jemne odsávajte asi 5 až 10 sekúnd, kým sa tok mlieka nezastaví a uvoľnite podtlak. Odsávanie opakujte až do vyprázdnenia prsníka a prejdite na druhý.


Odsávačky

Ručná odsávačka
V posledných rokoch sa tento typ odsávača výrazne zdokonalil, takže sa s ním ľahšie manipuluje a odstrekovanie je účinnejšie. Pri použití môžete riadiť intenzitu odsávania, no niektoré ženy považujú prácu s ním za namáhavú.

Odsávačka s batériou
Pri použití odsávača s batériou sa šetrí ručná práca, ale riadenie Intenzity odsávania je ťažšie ako pri ručných odsávačkách. Niektoré odsávače s batériou sú vybavené aj adaptérom, takže sa
dajú zapojiť do siete.

12. 5. 2009 |

Naposledy navštívené