23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Obliekanie a vyzliekanie

Obliekanie


Obliekanie a vyzliekanie poskytuje dieťaťu vynikajúcu možnosť spoznávať
svoje vlastné telo, zatiaľ čo vy hladkáte alebo ošetrujete jeho jemnú kožu. Nie je vylúčené ani to, že obliekanie bude nenávidieť. Snažte sa spríjemniť mu ho túlením, bozkávaním, prihováraním sa, zabáraním si tváre do jeho telíčka. Najprv si nachystajte všetko potrebné šatstvo a pootvárajte patentky. Dieťa uložte na prebaľovaciu podložku.

Obliekame tričko

Zadná strana výstrihu je pri temene hlavy.

1. Tričko držte pred sebou prednou časťou otočenou smerom k vám. Zhrňte ho. Zadnú stranu výstrihu priložte k temenu hlavy.

2. Jedným rýchlym a svižným pohybom pretiahnite prednú stranu výstrihu dole k brade. Celé tričko máte zhrnuté v rukách. Musíte ho čo najviac roztiahnuť, aby sa neťahalo po tvári. Dieťaťu by to bolo nepríjemné

3. Jemne nadvihnite hlavu a hornú časť tela a tričko vzadu stiahnite. Teraz ho má okolo krku a pliec. Položte ho späť na podložku. Hlavu stále podopierajte, aby nedopadla prudko na podložku.

4. Ak má tričko rukávy, strčte prsty svojej ruky zdola do rukáva, pričom tričko naširoko roztiahnite. Druhou rukou vložte pästičku dieťaťa medzi prsty vložené do rukáva.

5. Jednou rukou držte ruku dieťaťa a druhou mu natiahnite tričko na rameno. Potom ho stiahnite pod pazuchou. Takisto oblečte aj druhý rukáv. Vždy ťahajte tričko, nie ruku.

6. Tričko stiahnite na bruško. Chyťte dieťa za členky a nadvihnite dolnú časť tela. Teraz môžete stiahnuť chrbát trička. Zapnite patentky v rozkroku.

Obliekame dupačky

Dupačky najprv rozprestrite.

1. Na prebaľovaciu podložku rozprestrite čisté dupačky prednou časťou nahor. Všetky patentky pootvárajte a dieťa položte na dupačky. Výstrih je pod krkom.

2. V prstoch si zhrňte jednu dupačiek a roztiahnite nohavicový otvor. Nohavicu navliekajte tak, aby pršteky vkĺzli priamo do šľapy. Potom ju natiahnite na nohu. To isté urobte aj s druhou nohavicou.

3. Medzi palec a prsty jednej ruky zhrňte odspodu rukáv. Otvor rukáva silno roztiahnite. Druhou rukou vložte pästičku dieťaťa do vašej pravej ruky.

4. Pästičku dieťaťa držíte medzi palcom a prstami. Rukáv stiahnite zo svojej ruky a navlečte ho na rameno dieťaťa až po plece. Dajte pozor, aby sa pritom pršteky a nechtíky nezamotali do rukáva.

5. Ak sú dupačky veľké, vyhrňte manžety. Dieťa si tak môže prezerať ruky a skúmať vlastné telo.

6. Pozapínajte všetky gombíky. Začnite od stehien a rozkroku a pokračujte smerom nahor až ku krku.

Vyzliekanie
Pri vyzliekaní môže pocit chladného vzduchu na pokožke dieťa znepokojiť. Pritúľte si tvár k jeho holému brušku a využite túto chvíľu na čo najintenzívnejší kontakt. Pripravte si osušku, aby ste ňou mohli povyzliekané dieťa trochu prikryť, alebo rýchlo oblečte.

Vyzliekame dupačky
1. Rozopnite gombíky. Vsuňte ruku do jednej nohavice a chyťte dieťa za členok; potom nohavicu stiahnite. To isté urobte s druhou nohavicou.

2. Rozopnite gombíky na tričku. Chyťte dieťa za členky a nadvihnite dolnú časť tela. Dupačky a tričko ťahajte popod zadoček nahor čím najvyššie.

3. Ruku vsuňte do rukáva a chyťte dieťa za lakeť. Uchopte manžetu a stiahnite rukáv. To isté zopakujte s druhým rukávom..

4. Vsuňte ruku pod hlavičku a krk. Nadvihnite hornú časť tela, aby ste mohli dupačky vytiahnuť.

Vyzliekame tričko

1. Jednu ruku vsuňte pod tričko a chyťte dieťa za lakeť. Tričko potom pretiahnite cez pästičku. To isté urobte na druhej strane.

2. Celé tričko zhrňte v rukách, aby sa látka neťahala po tvári, keď ju budete sťahovať.

3. Výstrih čo najviac roztiahnite a jedným rýchlym pohybom tričko pretiahnite ponad tvár na temeno hlavy.

4. Vsuňte ruku pod hlavičku a krk. Nadvihnite hornú časť tela, aby ste mohli tričko vytiahnuť.

12. 5. 2009 |

Naposledy navštívené