25. 4. 2017  |  Meniny: Marek

Nebezpečná spodná bielizeň

Voľba pánskej spodnej bielizne môže mať vplyv na plodnosť mužov! Odporúča sa preto nosiť ju voľnejšiu. V opačnom prípade dochádza k nežiaducemu treniu semenníkov o povrch bielizne, a teda k ich zahrievaniu.
foto: istock.com

Skutočnosť, že sú zásobárne mužských pohlavných buniek, teda semenníky, umiestnené mimo organizmu, na rozdiel od vaječníkov uložených vnútri ženského tela, nie je náhodná. Na to, aby semenníky produkovali zdravé spermie, treba teplotu nižšiu ako tridsaťsedem stupňov. Už malé zvýšenie teploty môže znížiť počet spermií a dlhodobé pôsobenie tepla môže viesť k úplnej neplodnosti.

Obdobný problém môže nastať aj v prípade, že má muž sedavé zamestnanie. Najviac ohrození sú v tomto smere vodiči jazdiaci na dlhé trate, ale aj úradníci. Rovnako nevhodná je aj práca v pekárni, v strojovni lodí, rizikové je i povolanie zvárača či hasiča. V rámci prevencie sa preto odporúča častý pobyt mimo pracoviska, pravidelné vetranie, voľné a chladivé oblečenie alebo studená sprcha po práci.

12. 5. 2009 |
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázok používateľa LA NATURE
LA NATURE

Vykoupíme od Vás dětské a ženské vlasy od 7 let do 40 let, délka min 30 cm a víc. Nejlépe zdravé, NEBARVENÉ, kvalitní a čisté vlasy (bez vší a hnidů!). V případě zájmu pošlete e-mail (info@lanature.cz) s fotografiemi a gramáží vlasů. My Vám poté pošleme návrh ceny za kolik vlasy vykoupíme. Pokud si nebudete vědět rady, jak vlasy ustříhnout, kontaktujte nás! Více informací na www.lanature.cz, mailu info@lanature.cz a +420 777 444 453.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené