28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Najkrajšie zimné deti!

Vo februári odštartoval nový, už štvrtý ročník súťaže HappyFoto Baby roka 2014. Februárová téma bola prvá a posledná zimná téma s príznačným názvom Dieťa v zime. Do súťaže sa tak prihlásilo veľké množstvo „stavačov“ snehuliakov, sánkarov, bobistov, skrátka, milovníkov zimných radovánok.
foto: archiv BR

1. miesto Eliška

Jediné dievčatko, ktoré obsadilo zlatú priečku, je Eliška, Elinka, niekedy Bublina, podľa obľúbenej riekanky zo škôlky. V júni oslávi štvrté narodeniny a ako každá malá slečna sa rada parádi a tancuje. Je veľmi spoločenská, deti v škôlke, jej najlepšia kamarátka Kiarka i sestrička, to rady potvrdia. Oteckovo dievčatko miluje sladkosti, ale pochutná si aj na cestovinách a vlastne na všetkých dobrotách z cesta. So zlatým retrieverom Hasanom a s kocúrikom sa rada preháňa v snehu, z ktorého má vždy veľkú radosť. O budúcnosti má úplne jasno, bude vraj princezná Locika z rozprávky Na vlásku.

2. miesto Tomáško

Úplným nováčikom v našej súťaži je Tomáško, Tomidielko alias Šprintér. V jeho prvom súťažnom kole si dobehol hneď po striebro. Tomáško má 20 mesiacov a jeho najobľúbenejšia činnosť je zbieranie kameňov, rád niečo prelieva alebo presýpa. Zo všetkého najradšej má však zvieratká, tie tiež vytvorili jeho prvú slovnú zásobu. O svoje rybičky sa vzorne stará, vonku kŕmi sliepočky a zajačiky. Tomáško je spoločenský a so všetkými sa hneď skamaráti, vraj je to celý ocko. Šprintér je akčný chlapec a keď mama vytiahne fotoaparát a chce urobiť nejaké fotky, najradšej by sa ho chopil sám a fotil.

3. miesto Luky

Lukáško je veľký horal, fotografia vznikla, keď sa kĺzal po bruchu pod Chopkom. Michelin, ako ho nazýva sestrička Ivana, je tiež poriadny „pracant“. Nebojí sa a ako dvaapolročný sa už pokojne oháňa detskou pílou Husqvarna, z práce má vraj radosť, tvrdí jeho mama. Najviac si však užíva pitie materského mlieka, pretože ho jeho mamička stále dojčí. Na svojich potulkách tiež rád spoznáva zvieratká z voľnej prírody, doma sa poctivo stará o zlatého retrievera Cleu, zajaca Enginu a rybičky. Po poriadnej vychádzke vyhladne, a tak si s chuťou sadne k haluškám alebo ku kuraciemu mäsu s kapustou. A potom nasleduje poriadna hra s oteckom, najobľúbenejším parťákom.

 

2. 4. 2014 |

Naposledy navštívené